Vaikui susirgus ūminiu bronchitu nuomojame būste, tėvai išsireikalavo 20 000 eurų kompenaciją

2017-11-08 15:38:06
Vaikui susirgus ūminiu bronchitu nuomojame būste, tėvai išsireikalavo 20 000 eurų kompenaciją

Dublino apylinkės teismo prezidentas Mr. Justice Groarke priteisė 20000 eurų kompensacijos vaikui už ūminį bronchitą, kurį jis gavo nuo drėgmės ir pelėsių name, kurį jo tėvai nuomojo. Ieškinys buvo pradėtas ne tik prieš namo savininkus, bet ir prieš agentūrą, kuri šį namą nuomojo.  

Lenkų šeima su vaiku išsinuomojo namą 2012 metų vasarą Dublino priemiestyje Clondalkin. Name buvo padarytas kosmetinis remontas, kvepėjo švara, ir tėvai nieko neįtarė. Rugsėjo mėnesį atsirado pirmieji drėgmės ir pelėsių požymiai vonioje, taip pat ant langų, sienų, bei pelėsių kvapas spintoje. 

Vaikas pradėjo sirgti. Šeima kreipėsi į gydytojus apie 20 kartų, bei 2 kartus net į ligoninę. Iš pradžių vaikui buvo nustatyta kvėpavimo takų infekcija, vėliau atsirado problemos su kvėpavimu. Tėvai skambino ir rašė agentūrai apie problemą namie, bet agentūra niekaip nereagavo. Tarp Kalėdų ir Naujųjų Metų atsiuntė žmogų, kuris turėjo perdažyti vonią, pastarasis ir pasakė, jog problema yra su vandeniu palėpėje.  

Šeima išvažiavo iš namo netrukus po Naujųjų Metų, nes vaikas ištisai sirgo, daiktai buvo sugadinti pelėsio, o šeimininkai ir jų agentai nereagavo i skundus. 

Tėvai padavė ieškinį į teismą, dėl vaikui išsivysčiusių ūminių kvėpavimo sutrikimų. Atsakovai buvo ne tik agentai, kurie nuomojo namą, bet ir namo savininkai. Jų advokatai pareiškė, kad berniuko tėvai patys išprovokavo drėgmę, nes užblokavo oro vėdinimo įtaisus. Šį atsakovų pareiškimą berniuko tėvai kategoriškai neigė.  Vaiko advokatai – Maguire McClafferty agentūra – teisme teigė, jog tėvai pranešė apie drėgmės ir pelėsių problemą namo savininkams bei agentūrai, bet nei vieni nei kiti nesiėmė veiksmų problemai spręsti. 

Vaiko motina buvo labai susirūpinusi sūnaus sveikata, vežė jį į ligoninę. Pediatras patvirtino, kad ūmūs kvėpavimo sutrikimai išsivystė dėl drėgmės patalpose, taip pat vaikui buvo diagnozuota astma. Iki šiol berniukas priverstas lankytis pas gydytojus.

Atsakovai pasiūlė vaikui 10000 eurų kompensaciją, tačiau ši suma nebuvo priimtina tiesėjui, kadangi vaikas taip pat susirgo astma. Atsakovai buvo priversti padvigubinti savo pasiūlymą iki 20000 eurų, ir teisėjas sutiko su šiuo kompensacijos dydžiu. Airijoje tik teisėjas turi teisę priimti kompensaciją nepilnamečio ieškovo vardu. Vaikas gaus pinigus, kai jam sukaks 18 metų.  

Teisinius klausimus Airijoje, gali padėti išspręsti profesionalų komanda:

Maguire McClafferty, Solicitors, Dublin

Telefonas: +353 (0)1 49 100 10
Adresas: 224, The Capel Building Mary’s Abbey Dublin 7
 

 

Advokatai, asmeninės žalos specialistai Airijoje
SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: