58 grupės prieštarauja imigracijos įstatymo projektui

2008-05-23 19:00:14
58 grupės prieštarauja imigracijos įstatymo projektui

Beveik 58 organizacijos, tarp jų ir žmogaus teisių, užsieniečių bei moterų teisių grupės, išreiškė susirūpinimą imigracijos įstatymo projektu.

Pranešime apibrėžti prieštaravimai dėl radikalaus teisės akto, pagarsėjusio kaip didžiausia imigracijos įstatymų reforma valstybės istorijoje.

Musulmonų teigimu, jų nerimą kelia įstatymo projekto reikalavimas užsienio valstybių piliečiams turėti naujas leidimų korteles, kadangi tuo kėsinamasi į civilinę laisvę.

 

Naujasis įstatymas smarkiai ribotų Airijos piliečių laisvę tuoktis su Europos sąjungai nepriklausančių valstybių piliečiais ir įsivežti sutuoktinius į savo šalį. Grupės atsiliepime teigiama, kad įstatymo projekte reikia garantuoti šeimos narių teises gyventi šalyje.


Organizacija „Akidwa“, atstovaujanti Airijoje gyvenančioms Afrikos valstybių moterims, teigė, kad naujajame įstatymo projekte nebuvo numatytos lyčių lygybei aktualios problemos. Naujajame įstatyme reikėtų apibrėžti konkrečias moterų problemas: išžaginimą, vaikžudystę, lyties organų žalojimą, nuotakų deginimą ir priverstinę santuoką. Ji pridėjo, kad Teisingumo departamente dirbančius tarnautojus reikia šviesti šiais klausimais.


Susirūpinimą taip pat išreiškė Airijos imigracijos taryba, Ombudsmeno tarnyba, Airijos civilinių laisvių taryba ir Jungtinių tautų pabėgėlių reikalų vyriausiasis komisaras.

Lygybės tarnyba pageidauja įstatyme specialiai numatyti reikalavimą valstybės įstaigoms identifikuoti prekybos žmonėmis aukas. Tokiems asmenims prieš juos repatrijuojant į tėvynę būtina pasiūlyti „apsvarstymų laikotarpį“, suteikus galimybę pasinaudoti teisine pagalba ir patarimais.

Lygybės tarnyba taip pat pageidauja, kad imigracijos procese tos pačios lyties asmenų poros iš užsienio būtų pripažįstamos lygiai kaip heteroseksualūs partneriai.

Tačiau Imigrantų kontrolės platforma prieštarauja imigracijos priemonių sušvelninimui.

Airijos teisės draugijos pateiktame 84 puslapių atsiliepime išreikštas „labai rimtas susirūpinimas“ tam tikrais dalykais, įskaitant numatytą baudą advokatams, besiimantiems bylų, kurios gali būti laikomos „nereikšmingomis ar nepagrįstomis“.

Parlamentarai vakar pradėjo debatus dėl pakeitimų.

 

AirijaOnline.lt

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: