Automobilių nuoma Lietuvoje – aiškūs atsakymai į aktualius klausimus

2020-03-31 08:45:15
Automobilių nuoma Lietuvoje – aiškūs atsakymai į aktualius klausimus

Norite pasinaudoti automobilių nuoma Lietuvoje, tačiau jūs turite daugiau klausimų nei atsakymų? Jus neramina automobilių nuomos sąlygos, kainodara ir klientams keliami reikalavimai? Tuomet siūlome susipažinti su dažnai vartotojams iškylančiais klausimais, pateikiant aiškius ir lengvai suprantamus atsakymus.

Ar vairavimo stažas yra svarbus?

Dažnai vartotojams iškyla klausimas, ar automobilių nuomos bendrovės atsižvelgia į savo klientų turimą vairavimo stažą. Todėl verta atkreipti dėmesį, kad didelė dalis automobilių nuomotojų į stažą atsižvelgia ir labai dažnai reikalaujamas B kategorijos vairavimo stažas būna 2 metai. Tačiau vairavimo stažas nėra vienintelis – taip pat yra įprasta atsižvelgti ir į vairuotojo amžių, kuris įprastai turi siekti bent 21 metus.

Ar reikės mokėti už automobilio draudimą?

Automobiliai, kuriuos nuomoja šių paslaugų teikėjai, yra apdrausti tiek privalomuoju civiliniu, tiek ir KASKO draudimu. Todėl už draudimą mokėti papildomai nereikia. Tačiau automobilį išsinuomoti norinčiam žmogui yra taikomas piniginio užstato reikalavimas, kuris dažnai būna KASKO frančizės dydžio. Šio reikalavimo galima išvengti, jei įsigyjamas papildomas draudimas, kuris apsaugo nuo didesnio žalų skaičiaus. Žinoma, papildomas draudimas nėra būtinas, todėl jei jūs nenorite patirti papildomų išlaidų, galite sumokėti užstatą, kuris jums bus grąžintas automobilio nuomos termino pabaigoje.

Ar automobiliu galima vykti į užsienį?

Nuomotu automobiliu galima nevaržomai keliauti po Europos šalis. Tuo tarpu, jei kelionės metu yra numatoma aplankyti ir Baltarusiją arba Ukrainą, reikia gauti transporto priemonės savininko leidimą. Šiuo atveju į Rusiją nuomotu automobiliu nuvykti nepavyks, nes tai daryti yra draudžiama. Jei planuojate automobilį išsinuomoti kelionei į užsienį, tuomet iš anksto pasidomėkite ar automobilių nuomos bendrovė jums galės pasiūlyti ir „Pagalbos kelyje“ paslaugą, kuri labai praverčia vykstant tolimesnius atstumus.

Ar automobilį reikia grąžinti pilnu kuro baku?

Šis klausimas keliamas daugelio vartotojų, kurie pirmą kartą galvoja pasinaudoti automobilių nuomos paslaugomis. Tačiau jei automobilis jums yra perduodamas pilnu kuro baku, jis taip pat privalo būti grąžintas pilnai pripildytu kuro baku. Jei šios taisyklės nepaisoma, nuomos termino pabaigoje vartotojui tenka sumokėti ne tik pilno kuro bako kainą, tačiau taip pat padengti ir kitus dėl tokių taisyklių nesilaikymo kylančius mokesčius.

Kokias sąlygas taiko automobilių nuomos bendrovės?

Kiekvienu atveju sąlygos gali skirtis – tai priklauso nuo pasirenkamos automobilių nuomos bendrovės. O kadangi sąlygos skiriasi, net jei kada nors buvote nuomojęsi automobilį iš tam tikros bendrovės, kreipdamiesi į kitus šių paslaugų teikėjus turėtumėte iš anksto pasidomėti, kokie yra jų keliami reikalavimai ir kokia yra šių paslaugų teikimo tvarka. Tai leistų jums apsisaugoti nuo papildomų finansinių nuostolių, kurie priešingu atveju galėtų kilti, jei naudojimosi šiomis paslaugomis metu jūs pažeistumėte taikomas sąlygas ir keliamus reikalavimus.

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: