Išaiškinama tik 15 procentų nusikaltimų

2008-05-24 16:32:15
Išaiškinama tik 15 procentų nusikaltimų
Policija Vakarų Belfaste išaiškina mažiau nusikaltimų nei bet kur kitur Airijos Šiaurėje.

 

Nors vakarinėje miesto dalyje nusikalstamumas per pastaruosius metus sumažėjo 16 procentų, išaiškinamumas siekia vos 15 procentų.

 

Tai reiškia, kad išaiškinamas tik vienas iš dešimties Vakarų Belfaste padarytų nusikaltimų – tai blogiausi statistiniai duomenys Šiaurėje, penkiais procentais žemesni nei bendras išaiškinamumo vidurkis.

 

"Sinn Féin“ Teisėtvarkos tarybos (Policing Board) narys Alex Maskey šiuos statistinius duomenis pavadino „nepriimtinais“.

 

Jis sakė: „Reikia pastebėti, kad sumažėjo žiaurių nusikaltimų, apiplėšimų ir nusikalstamos žalos padarymo atvejų“.

 

Pagrindas nerimauti

 

„Tačiau galima daugiau nuveikti tiriant nusikaltimus, o esamus išaiškinamumo rodiklius reikia pagerinti.“

 

Socialdemokratų ir darbo partijos (SDLP) narė Dolores Kelly, irgi įeinanti į Teisėtvarkos tarybą, taip pat išreiškė nerimą.

 

Ji teigė: „Tai sudaro pagrindą nerimauti, ir Taryba turės spręsti šį klausimą kartu su Šiaurės Airijos policijos tarnyba (PSNI).“

 

Teisėtvarkos tarybos pirmininkas seras Desmond Rea teigė, kad „žemi bendrieji išaiškinamumo rodikliai tebelieka nerimo priežastimi.“

 

Jis atskleidė, kad Taryba nustatė Šiaurės Airijos policijos tarnybai „visų jėgų pareikalausiančią užduotį“ pagerinti rodiklius penkiais procentais nuo 2008 m. iki 2011 m.

 

2007-2008 finansiniais metais Vakarų Belfaste buvo įvykdyta 5532 nusikaltimai, o ankstesniais metais – 6634 nusikaltimai.

 

Tačiau 2007-2008 metais išaiškinamumas vos siekė 15 procentų, palyginus su 17 procentų 2006-2007 metais.

 

Statistiniai duomenys rodo, kad Vakarų Belfaste sumažėjo visų nusikaltimų, išskyrus vagystes iš namų ir prekybą narkotikais.

 

Ironiška, kad Šiaurės Airijos policijos tarnyba pagerino tik šių dviejų sričių išaiškinamumo rodiklius.

 

Nepaisant to, Vakarų Belfasto Šiaurės Airijos policijos tarnybos viršininkas labai norėjo atkreipti dėmesį į savo pareigūnų pastarųjų metų pasiekimus.

 

Jis teigė: „Su džiaugsmu sutikau naujieną, kad Vakarų Belfaste sumažėjo nusikalstamumas. Tai rodo, kad policijos tarnyba, bendradarbiaudama su kitomis įstaigomis ir bendruomene, daro šią vietovę saugesnę kiekvienam, kas joje gyvena, dirba ir leidžia laiką.“

 

Praėjusį penktadienį paskelbti statistiniai duomenys apie nusikaltimus yra parengti pirmą kartą nuo tada, kai „Sinn Féin“ prisijungė prie Teisėtvarkos tarybos ir paragino žmones remti policiją.

 

AirijaOnline.lt

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: