Kaip palaikyti tinkamą patalpų drėgmę ir temperatūrą? 2

2021-09-07 12:24:50
Kaip palaikyti tinkamą patalpų drėgmę ir temperatūrą?

Kiekvienas mūsų savo namuose nori jaustis patogiai, todėl būtina pasirūpinti, kad oro drėgmė ir temperatūra būtų optimali.  Tai ne tik gali padidinti darbingumą, bet taip pat užtikrina geresnę savijautą, taigi, naudinga išsiaiškinti, ką vertėtų daryti, jei oro temperatūra yra pernelyg aukšta ar žema, o drėgmės kiekis neatitinka sveikatos specialistų rekomendacijų. 

Kokia turėtų būti patalpų temperatūra?

Kiekvienas mūsų galėtų įvardinti skirtingą savo komforto temperatūrą, tačiau turime sutikti, kad esant dideliems karščiams visuomet sumažėja darbingumas, o ilgas buvimas šaltose patalpose taip pat neigiamai veikia mūsų organizmą. Šaltuoju metų laiku geriausia palaikyti maždaug 19-22 laipsnių temperatūrą, o vasaros laikotarpiu – maždaug 22-25 laipsnių temperatūrą. Vis dėlto, jei namuose nėra naudojami tam tikri papildomi šildymo ar oro vėsinimo įrenginiai, pasiekti komforto temperatūrą gali būti gana sudėtinga, taigi, vertėtų pagalvoti apie tokių prietaisų įsigijimą. Rudenį, kuomet orai pravėsta, tačiau šildymo sezonas dar nėra prasidėjęs, gali praversti šildytuvai, kurie užtikrina kur kas didesnį komfortą. Dažniausiai pasirenkami elektriniai šiltą orą pučiantys įrenginiai, tačiau didelėse patalpose jie nepadeda pasiekti pageidaujamos temperatūros. Jei ilgą laiką tenka naudoti papildomus šilumos šaltinius, vertėtų pagalvoti apie galimybę investuoti į kur kas efektyvesnius prietaisus, kurie padės apšildyti ir gana dideles patalpas.

Šiltuoju metų laiku gana dažnai susiduriama su kita problema – pernelyg aukšta patalpų temperatūra, todėl naudinga  pagalvoti apie kondicionieriaus įrengimą. Nors ventiliatoriaus įsigijimas yra gerokai pigesnė pasirinkimo galimybė, tačiau vertėtų nepamiršti, kad šie įrenginiai nepadeda atvėsinti patalpų, bet tik sumaišo oro srautą ir sukuria vėjo iliuziją.

Kaip palaikyti optimalią patalpų drėgmę?

Optimali patalpų drėgmė yra 50 procentų, tačiau ji gali svyruoti nuo 35 iki 60 procentų. Jei pastebite, kad patalpų drėgmė yra pernelyg aukšta, vertėtų pagalvoti apie oro sausintuvo įsigijimą. Šis įrenginys padeda greitai ir efektyviai surinkti drėgmės perteklių, todėl netrukus galėsite pastebėti, kad oras tapo sausesnis. Nuolatinis drėgmės perteklius gali būti pavojingas dėl įvairių priežasčių: drėgnose ir šiltose patalpose įvairūs mikroorganizmai dauginasi kur kas sparčiau, tai gali lemti pelėsio formavimąsi, įvairių buitinių prietaisų gedimus, ir t.t. Būtent todėl vertėtų nelaukti, kol problema išnyks savaime: jei naudosite drėgmės rinkiklį, turėsite galimybę išvengti daugybės įvairių problemų.

Šildymo laikotarpiu neretai tenka pastebėti, kad oras patalpose tapo gerokai sausesnis. Nors kartais nusprendžiama imtis tam tikrų „buitinių“ sprendimų, tačiau jie tikrai ne visada yra pakankamai efektyvūs (pavyzdžiui, kartais vis dar naudojamas gana paprastas metodas – po radiatoriumi pastatoma stiklinė su vandeniu). Jei patalpos yra gana didelės, užtikrinti optimalų drėgmės kiekį padės oro drėkintuvas, kuris veikia greitai ir efektyviai.

Taip pat reikėtų nepamiršti pakankamai dažnai vėdinti patalpas, nes tai taip pat gali užtikrinti optimalią patalpų drėgmę. Šaltuoju metų laiku patalpas rekomenduojama vėdinti du kartus per parą, o šiltuoju metų laiku tą reikėtų daryti kur kas dažniau. Vertėtų nepamiršti,  kad itin svarbu išvėdinti patalpas prieš miegą: nors žiemą nerekomenduojama miegoti prie atviro lango, tačiau būtina pasirūpinti patalpų vėdinimu likus valandai iki miego.

 

Komentarai
  • Mariana
  • 2021-12-09 11:38:05
ayuda económica no reembolsable y el beneficiario debe hacerse cargo de los niños es decir padres la suma de la donación es de 500.000 € si estás interesado déjame tu número de whatsapp para mayor comprensión gracias y lo digo en serio, por favor contacta mi email: lorenamariana968 @ gmail.com
Rašyti komentarą

Skaitomiausios naujienos

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: