Kaip tinkamai pasirinkti studijų kryptį?

2020-09-11 09:47:16
Kaip tinkamai pasirinkti studijų kryptį?

Šiais laikais daugelis jaunuolių nežino ką reikės veikti po mokyklos. Studijų programų yra įvairių, todėl jaunas žmogus dažnai pasimeta ir, nežinodamas ką norės veikti gyvenime, studijuoja tiesiog bet kur. 

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai į ką jauni žmonės turi atkreipti dėmesį rinkdamiesi studijų programą.

Galvokite apie ateitį

Dažnas mokytojas patars, kad studijuoti reikia tą ką norite ir tai kas patinka. Pats patarimas iš esmės nėra blogas, tačiau pagrindinė problema, kad įprastai žmonės paprasčiausiai nežino ko jie nori. Tai, kad jums patinka istorija, dar nereiškia, kad jūs norite būti istoriku. Apskritai pagalvokite kiek rinkai reikia istorikų ir kaip jūs ateityje įsivaizduojate savo ateitį?

Jeigu turite aiškią viziją, tuomet tikrai reikia stoti ten kur norite. Jeigu vizijos neturite, tuomet gal apskritai po mokyklos reikėtų padaryti tam tikrą pertrauką, pavyzdžiui, metų ar dviejų.

Pamąstykite kas jums bus svarbiausia po dešimties metų ir pagal tai priimkite vienokį ar kitokį sprendimą.

Vertinkite perspektyvą

Kai kurie žmonės yra materialistai, kai kurie ne. Netgi ne tai yra svarbiausia. Natūralu, kad visi norime gyventi kiek įmanoma didesniame komforte. Deja, kai kurios profesijos labai didelio komforto nesuteikia.  

Paskaitykite kokių specialistų reikės rinkoje, kokios yra to sektoriaus algos. Pagalvokite ar tai jus tenkina, ar, visgi, ne. Be abejo, galite studijuoti vieną, o dirbti visai ką kitą. Tačiau nemeluokime sau – visi norėtume darbe įprasminti savo sukauptas žinias.

Taigi, būtinai pagalvokite apie platesnę savo studijuojamo dalyko perspektyvą ir kur įgytas žinias jūs galėsite panaudoti. Atsakę sau į šį klausimą pasirinkimą priimsite kur kas lengviau. Juk jei norėsite dirbti kazino, jums reikės vienų žinių, o jeigu audito srityje, tikrai prireiks specialaus ekonominio išsilavinimo. 

Vertinkite visas nuomones, bet apsispręskite patys

Dažnai žmonės daro klaidą, pasiduodami tėvų įtakai. Kitais atvejais jie priešingai skelbia tam tikrą maištą prieš artimuosius, o tai nepriveda prie labai gerų rezultatų.

Geriausia yra išklausyti visų įmanomų nuomonių, o tuomet apibendrinti visą informaciją ir priimti sprendimą. 

Nebijote klysti

Dar vienas dalykas, kurio nereikėtų išsigąsti – galima klaidos kaina. Įsivaizduokite, kad įstojote ten, kur jums nepatinka. Tai, kad mesite studijas po metų ar dviejų nėra taip jau ir blogai. Jeigu matote, kad kol kas neradote savo kelio, tai tikrai yra geras variantas.

Studijuodami jūs dažnai pamatysite, kad viskas realybėje yra gerokai kitaip, nei, galbūt, jūs tikėjotės, o tai tik padės įgyti svarbios gyvenimiškos patirties. Gyvenimas, nenuspėjamas tarsi lošimų automatai, todėl klaidų būna visur ir visada, o jų bijoti tikrai nereikia. 

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: