Kokių prekių padirbinių į Airiją įvežama daugiausiai?

2020-03-13 14:29:44
Kokių prekių padirbinių į Airiją įvežama daugiausiai?

Kad ir kaip garsieji ir patys brangiausi prekės ženklai niršta, tačiau padirbiniai bei klastotės atsiduria vis didesnio žmonių kiekio rankose. Jeigu seniau prekyba klastotėmis buvo gana slapta, tai dabar kone kiekvienoje didesnėje internetinėje prekybos vietoje (kalbame apie ten, kur yra labai daug skelbimų) pasitaikys ne viena padirbta prekė. Nors tų skelbimų ir prekybos portalų administratoriai deda dideles pastangas tam, kad prekyba ir klastotojai būtų pažaboti, tačiau padirbiniai vis tiek plinta po visą pasaulį. Šįkart pasistenkime išsiaiškinti kokių prekių padirbiniai dažniausiai atklysta į Airiją bei kaip juos atskirti nuo originalo?

Kvepalai

Kvepalai yra viena iš dažniausiai klastojamų prekių ir klastotės labai dažnai atsiduria Airijoje. Įtarimais pardavinėjant neoriginalius žymių mados namų parfumeriją buvo net įtariami vieni didžiausių grožio prekių tinklų Airijoje.

Gudrūs klastotojai nukopijuoja Gucci, Versace, Dior, o dažniausiai Chanel pakuotę ir kvepalų buteliuko dizainą ir į vidų pripila panašiai kvepiančio ir panašiai atrodančio kvapaus skysčio. Didžiausia klastočių problema – greitai išsisklaidantis kvapas, nemalonus kvapas po to, kai kvepalai įsigeria, per silpnas aromatas.

Gerą klastotę atskirti nepabandžius – neįmanoma, todėl reikėtų pasiimti mėginį arba išbandyti kvepalus prieš perkant (jeigu turite abejonių).

Vardiniai drabužiai

Vardinius drabužius plagijuoti bei padirbinėti tapo labai įprasta mada. Kad ir kiek mados namų ir dizainerių žinote, beveik visų jų kolekcijas ir produkciją garantuotai plagijuoja kas nors, turbūt kitame pasaulio krašte. Štai kaip orientacinę informaciją galime pasakyti, kad Gucci marškinėliai iš naujos kolekcijos kainuos nuo 400 iki 800 eurų, tad tikėti, kad su originaliu šio ar panašaus prekės ženklo produktu gali vaikščioti eilinis airis – naivoka.

Vardinių drabužių rinkoje dažniausiai padirbinėjama: Gucci, EA7, Nike, Adidas, Jordan bei kiti, panašūs prekės ženklai.

Aksesuarai

Daugiausiai klastojami produktai šioje kategorijoje – moteriškos rankinės. Taip pat dažnai pasitaiko ir kuprinių, piniginių, krepšių ir net juvelyrikos padirbinėjimų. Kokybišką juvelyriką nuo apgavikų dirbinių atskirs tik juvelyras su specializuota stebėjimo įranga.

Prastai padirbtą rankinę arba piniginę atskirti yra tikrai lengviau nei neoriginalius juvelyrinius gaminius, tačiau gerai padirbtą aksesuarą atskirti nuo originalo yra kone neįmanoma.

Elektronika, ypač Apple

Dažniausiai tai būna be licencijos pagaminti priedai išmaniesiems telefonams. Tarp jų atsiranda USB laidai, ausinės, krautuvai, jungčių perėjimai. Tokiems, padirbtiems priedams yra nemaža paklausa, mat tokie gamintojai kaip Apple labai brangiai parduoda originalius priedus. O originalai būna trapūs arba dažnai pasimeta.

Visgi galite rasti ir padirbtų išmaniųjų telefonų, išmaniųjų laikrodžių bei kitų produktų, kurie veikia gerokai prasčiau nei originalai. Juos atskirti gana lengva, mat dažniausiai neatitinka meniu, įvairūs nustatymai, įrenginiai stringa, neveikia sklandžiai.

Laikrodžiai

Originalūs laikrodžiai, ypač, jeigu juos gamino garsus prekės ženklas, pvz. Rolex ar Tissot kainuoja nemažus pinigus. Laikrodžio konstrukcija yra be galo delikati ir sudėtinga, todėl tik laikrodininkas gali jį išardyti ir pasakyti, padirbtas jis ar ne. Paprastai galima rankoje jausti, kad laikote neoriginalų laikrodį. Toks įtaisas bus lengvesnis, mat premium medžiagos, tokios kaip plienas, titanas ar auksas (naudojamos prabangių laikrodžių gamyboje) sveria daugiau už plastmasę.

Beje, žvelgiant į ciferblato vidų, dažnai padirbinį išduos labai neatsakingai surinktos, rodos popierinės rodyklės, netvarkinga centrinė ciferblato dalis bei „neišcentruotas“ datos rodmuo.

Jeigu norite gauti užtikrintai originalų laikrodį, pirkite - varle.lt

Avalynė

Internete, ypač kiniškuose portaluose galite rasti kokios tik norite padirbtos avalynės. Dažniausiai klastojami sportbačiai. Nors laisvalaikio batams skirtumą pastebėti nėra taip lengva, jeigu padirbinys aukštos kokybės, bet neoriginalus sportui skirtas batelis yra daug mažiau patvarus, greičiau dyla ir plyšta.

Vaistai ir maistiniai preparatai

Turbūt pati pavojingiausia klastočių rūšis – vaistai ir maistiniai preparatai. Apgavikai yra įsigudrinę paimti gerai žinomą vaistą (dažniausiai Viagrą) arba maisto papildus (pvz. skirtus kultūrizmui) bei gaminti tai be licencijų, nepaisant sveikatos apsaugos ir farmacijos priežiūros reglamentų. Tokius produktus galima ir rekomenduojama pirkti tik iš ES sertifikuotų prekybos taškų. 

 

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: