Laukiama "tuščių būstų" mokesčio pasikeitimo 1

2008-05-23 19:07:57
Laukiama "tuščių būstų" mokesčio pasikeitimo

     

Ekspertų spėjimu, pranešimas, kurio trečiadienį laukiama Stormonte (Šiaurės Airijos asamblėjoje), apie mokestį tuščių būstų savininkams dramatiškai paveiks pietinio Belfasto planavimą ir vietinę nekilnojamojo turto rinką.

 

Laikraštis „South Belfast News“ gavo informacijos, kad finansų ministras Peter Robinson šiandien asamblėjoje rengiasi skelbti viešą konsultaciją dėl tuščių būstų apmokestinimo Šiaurės Airijoje.

 

Šia priemone siūloma padėti kovoti su fiziniu nuosmukiu užstatytose teritorijose. Ministerija siekia paraginti tuščių gyvenamųjų būstų savininkus pradėti juos naudoti pagal gyvenamąją paskirtį.

 

Kadangi šimtai pietinio Belfasto butų dėl sąstingio nekilnojamojo turto rinkoje yra tušti, Šiaurės Airijos nuomotojų asociacijos (angl. LANI) pirmininko Barry Corscadden ir Paddy McCrossan iš Šiaurės Airijos gyventojų koalicijos vietinio planavimo grupės teigimu, dėl šios naujienos apmirs vietovės planavimas ir vystymas, nes spekuliantai baiminasi, kad už tuščius būstus teks mokėti mokesčius.

 

Barry Corscadden kritikavo šį žingsnį, kuris, jo nuomone, daromas netinkamu metu jau ir taip niūriai atrodančioje gyvenamųjų namų rinkoje. Tačiau Paddy McCrossan pasveikino šią naujieną, kuri, jo nuomone, atgrasins investuotojus nuo žemės ir individualių namų supirkimo pietų Belfaste, ketinant jų vietoje vystyti daugiabučių namų projektus.

 

Manoma, kad tuščių būstų apmokestinimas potencialiai galėtų surinkti 10 milijonų svarų pajamų į vietinį biudžetą.

 

Pono Corscadden teigimu, jei nuomotojams teks mokėti mokesčius už tuščius būstus, jie dar labiau vengs investuoti pietiniame Belfaste.

 

„Jei ši idėja būtų buvusi siūloma prieš kokių 18 mėnesių, gal ir būčiau įžvelgęs jos prasmę, tačiau atsižvelgdamas į dabartinę nekilnojamojo turto rinkos situaciją, laikyčiau ją klaida, - sakė jis.

 

- Manau, ji buvo sugalvota siekiant nusigriebti dalį pelno iš asmenų, kurie įsigyja būstus ketindami juos išnuomoti, tačiau šiuo metu rinkai tai nėra būdinga.

 

Šiuo metu į nekilnojamąjį turtą investuojama ilgam laikotarpiui, o ne perkama tam, kad būstas stovėtų tuščias, tikintis uždirbti pelno. Niekas nenorės pirkti nekilnojamojo turto ir rizikuoti, kad teks papildomai mokėti už tuščią būstą.

 

Taip pažvelgus akivaizdu, kad tai nebus katalizatorius, padėsiantis atgaivinti vietinę nekilnojamojo turto rinką. Tai netinkamas pasiūlymas netinkamu metu.“

 

Tačiau Paddy McCrossan teigimu, šis pasiūlymas yra gera naujiena vietiniams gyventojams, pykstantiems dėl vietovę žlugdančio daugiabučių namų vystymo.

 

„Manau, kad tai sulaikys investuotojus nuo žemės pirkimo ir namų nugriovimo, siekiant statyti daugiabučius, ir tai bus gera naujiena vietiniams gyventojams, - teigė jis.

 

- Pažvelgus į daugiabučių namų statybas mano gimtojoje vietovėje šalia Malone Road, ten matyti daugybė ženklų „Išnuomojama“, kadangi butai stovi tušti.

 

Jei privertus nuomotojus ir investuotojus mokėti mokesčius už turimą nekilnojamąjį turtą, kurio jie negali parduoti ar išnuomoti, pavyks sustabdyti per didelį pietinio Belfasto vystymą, tuomet tai yra teigiamas dalykas.

 

Spekuliantai, įsigiję daug nekilnojamojo turto, kurio dabar negali atsikratyti, kelis kartus pagalvos prieš ateidami į pietinį Belfastą ir statydami vis daugiau butų, jei už juos jiems teks dar daugiau sumokėti.“

 

Konsultacija, kuri testųsi 12 savaičių, turėtų išsiaiškinti visuomenės požiūrį į siūlomų taisyklių nuostatas bei jų finansines ir socialines pasekmes.

 

 

AirijaOnline.lt

Komentarai
  • more
  • 2013-12-14 12:21:54
tegu isnuommoja labai pigiai ,vis geriau, nei dregmeje stoves tusti
Rašyti komentarą
SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: