Lietuvos Valstybės atkūrimo diena plačiai paminėta Airijoje

2019-02-19 11:45:44
Lietuvos Valstybės atkūrimo diena plačiai paminėta Airijoje

Lietuvos Valstybės atkūrimo 101 - ųjų metinių minėjimas Airijoje pradėtas istorinės vėliavos pakėlimu prie Lietuvos ambasados Dubline. Vyčio vėliava nuo šiol plėvesuos šalia tautinės trispalvės ir ES vėliavos. Ambasadoje Vasario 16 -os proga taip pat atidaryta  tautiečio, gyvenančio Airijoje, David'o Gerulio nuotraukų apie Lietuvą paroda.

Kiekvieno lietuvio širdžiai brangi diena paminėta daugelyje lituanistinių mokyklų, kurių Airijoje yra septyniolika, legendinio lakūno Felikso Vaitkaus nusileidimo vietoje Balinrobėje,  o tautiečių iškeltos Lietuvos vėliavos plėvesavo daugelyje Airijos miestų ir miestelių.

Valstybės atkūrimo dienos proga Dubline vyko keli renginiai. Vasario 16 d. šventinį koncertą surengė vokalinė grupė iš Lietuvos "El Fuego", o vasario 17 d. Lietuvos ambasada ir Airijos lietuvių bendruomenė surengė iškilmingą minėjimą Dublino šv. Andriejaus (St. Andrews) bažnyčioje. Vyko šv. Mišios už Lietuvą, kurias aukojo Airijos lietuvių katalikų misijos kapelionas kunigas Egidijus Arnašius, ir profesorės Renatos Marcinkutės Lesieur vargonų muzikos koncertas, sulaukęs išskirtinio tautiečių ir svečių dėmesio. 

Sveikindamas susirinkusius Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas pažymėjo, kad Vasario 16 -a yra ne tik džiaugsmo, bet ir atminties diena, kurią prisimename tuos, kurie paaukojo gyvybę už laisvą Lietuvą. "Prieš 70 metų partizanų vadai, žiaurios okupacijos sąlygomis susirinkę Minaičių kaime ir paskelbę Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją, pasiuntė pasauliui aiškią žinią: Lietuva - gyva ir bus laisva! Laisvės kovotojų kovų ir aukų dėka šiandien galime susitikti būdami laisvos šalies piliečiais " - sakė ambasadorius.

Skaitomiausios naujienos

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: