MRSA Airijoje užsikrečiama dažniau nei daugelyje ES šalių 1

2008-05-23 19:27:23
MRSA Airijoje užsikrečiama dažniau nei daugelyje ES šalių

Užsikrėtimų MRSA (antibiotikui meticilinui atspariu auksiniu stafilokoku) Airijos ligoninėse pasitaiko dažniau nei daugelyje Europos šalių, nepaisant rankų higieną skatinančių kampanijų.

Be to, vis didėja ligoninių pacientams skiriamų antibiotikų kiekiai, nepaisant įrodymų, kad per didelis antibiotikų vartojimas prisideda prie atsparių bakterijų vystymosi.

Nors 2007 metais šiek tiek sumažėjo užsikrėtimų MRSA per kraują (2006 metais - 572 atvejai, 2007 metais - 526 atvejai), o užsikrėtimų dažnis sumažėjo nuo 0,15 atvejų 1000 lovadienių 2006 metais iki 0,14 tokių pačių atvejų 2007 metais, vakar paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad užsikrėtimų dažnis „vis dar yra aukštas, palyginus su kitomis ES šalimis“.


Tai apima Nyderlandus, Daniją ir Švediją, kur antibiotikų vartojimo problema buvo aktyviai sprendžiama, o sergamumas MRSA svyravo nuo 0,2 iki 0,5 atvejo 100000 pacientų lovadienių 2006 metais, palyginus su 14,6 atvejų sergamumu Airijoje, remiantis Europos antimikrobinio atsparumo priežiūros sistemos surinkta statistika.

Kaip nustatyta Sveikatos paslaugų administracijos Sveikatos apsaugos priežiūros centro parengtoje ataskaitoje, nors antibiotikų vartojimas Airijos ligoninėse palyginus su kitomis ES šalimis yra „vidutinio lygio“, „jis yra žymiai didesnis nei nustatytas šalyse, kurios sėkmingai vykdo nacionalines programas, skatinančias apdairų antibiotikų skyrimą“.

 

“Fine Gael“ partijos parlamente atstovė sveikatos klausimais, senatorė Frances Fitzgerald teigė, kad ataskaita yra „nepakankamo progreso mažinant sergamumo MRSA lygį“ įrodymas, o statistiniai duomenys parodė „nereikšmingą sumažėjimą“.

 

Ataskaitoje „Duomenys apie su sveikatos priežiūra susijusias infekcijas ir antimikrobinį atsparumą iš Airijos skubios pagalbos valstybinių ligoninių 2006 – 2007 metais“ nustatyta, kad rankų įtrynimo alkoholiu atvejų padaugėjo iki 43 proc., ir per tą laikotarpį vartojimo lygis nacionaliniu mastu tapo „panašus į lygius, apie kuriuos pranešama sėkmingai įgyvendinant tarptautines rankų higienos kampanijas“.

Sveikatos apsaugos priežiūros centro ataskaita detaliai aprašė sergamumą MRSA, antibiotikų vartojimą ir rankų įtrynimo alkoholiu praktikavimą daugiau nei 50 skubios pagalbos valstybinių ligoninių.

 

Tačiau ataskaitos autoriai įspėja, kad atskirų ligoninių neįmanoma lyginti tarpusavyje. Kaip nurodoma ataskaitoje, užsikrėtimų MRSA per kraują atvejų skaičiaus svyravimai ligoninėse „gali būti paaiškinami ligoninių dydžių, veiklos ir pacientų skaičiaus skirtumais“ bei tokiais faktoriais kaip ligonių pervežimai tarp ligoninių, kraujo kultūrų paėmimo dažnis ir galimybė naudotis laboratorijų paslaugomis.

 

AirijaOnline.lt

Komentarai
  • zzz
  • 2013-12-14 12:21:54
airijos ligononese nesvaru. ir niekas nekreipia i tai demesio.Apie tai buvo laida per TV. tualetai, duso kabinos purvinos. Bet uztat koridoriuose yra skysciai rankom dezinfekuoti.
Rašyti komentarą
SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: