Vienas iš penkių vaikų virtualiai bendrauja su nepažįstamais

2018-09-11 10:08:42
Vienas iš penkių vaikų virtualiai bendrauja su nepažįstamais

AirijaOnline.lt

Kasmetinė CyberSafeIreland ataskaita atskleidė, kad beveik 20 proc. Airijoje gyvenančių vaikų kasdien virtualioje aplinkoje bendrauja su nepažįstamaisiais.

Kaip rašo breakingnews.ie, 20 proc. dvylikamečių internete praleidžia keturias ar daugiau valandų per dieną, o 18 proc. 8-13 metų vaikų bendrauja su nepažįstamaisiais. Tai triskart daugiau nei praėjusiais metais.

Airijos vyriausybė ir socialinės medijos kompanijos raginamos imtis veiksmų, kurie apsaugotų jaunus žmones nuo pavojų, tykančių internete. CyberSafeIreland teigimu, duomenys rodo, kad reikalingos geresnės švietimo programos tiek vaikams, tiek jų tėvams.

Atlikus 5000 vaikų, tėvų ir mokytojų apklausą paaiškėjo, kad 41 proc. 8-9 metų amžiaus vaikų žaidžia žaidimus skirtus tiems, kam yra 18 ar daugiau metų. Tad šių žaidimų turinys gali būti netinkamas ar net žalingas.

Alex Cooney, CyberSafeIreland vadovas, teigė, kad šiais metais buvo diskusijų apie tai, koks amžius yra tinkamas vaikams pradėti savarankiškai naudotis technologijomis. „Duomenys, kuriuos surinkome, rodo, jog, nepaisant amžiaus apribojimų (neseniai buvo nubrėžtas Digital Age of Consent – 16 metų), dauguma devynmečių jau turi savo nuosavus išmaniuosius telefonus“, – kalbėjo A. Cooney.

Skaitomiausios naujienos

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: