Lietuva valstybių reitinge aplenkė Estiją

2008-10-16
Lietuva valstybių reitinge aplenkė Estiją Įvairių šalių gyventojai pakankamai gerai vertina Lietuvos valdymo sistemą, elgseną tarptautinėje bendruomenėje bei ekonomines sąlygas čia gyventi ir dirbti. Silpnesnės mūsų šalies pozicijos – turizmo srityje ir gyventojų draugiškumo klausimu. Tokias tendencijas atskleidė šių metų rugsėjį vieno žymiausių valstybių reputacijos ekspertų Simon Anholt atliktas tyrimas "Nation Brands Index" (NBI). Tai pirmas ir kol kas vienintelis tyrimas, analizuojantis valstybių suvokimą, remiantis gyventojų apklausomis.

Originalios idėjos: riedučių kostiumas Buggy Rollin

2008-10-16
Originalios idėjos: riedučių kostiumas Buggy Rollin Ar esate interneto platybėse aptikę filmukų apie keistus žmones, primenančius komiksų herojus ir sugebančius pakankamai įspūdingu greičiu važinėti su „riedučių kostiumais“? Jeigu ne, vadinasi turėsite progą susipažinti su originalia idėja, na o jei visgi matėte, tai bent jau trumpam papasakosime apie jos istoriją. Tai ką matote nuotraukoje, yra vadinama „Buggy Rollin“ kostiumu – dar 1995 metais jauno prancūzo Jean-Yves Blondeau užpatentuota „transporto priemonės“ idėja.

Rudenį plaukai aktyviau auga ir... išslenka

2008-10-16
Rudenį plaukai aktyviau auga ir... išslenka Rudenį plaukai vienu metu ir auga, ir slenka. Kiekvienas jūsų plaukas paprastai auga pagal savo „planą“. O paspartėjęs plaukų slinkimas trunka vidutiniškai 3-4 mėnesius, kuriems praėjus savaime apstoja. Jei jūsų organizme nestinga geležies ir nėra jokių hormoninių pakitimų, neturėtumėte jaudintis. Rudeninis plaukų slinkimas – normalus reiškinys, savotiškas atsinaujinimo procesas. Tiesa, ypatingą dėmesį vertėtų skirti mitybai. Rinkitės daugiau produktų, turinčių magnio ir silicio.

"Dinamikos" vokalistės pirmoji vestuvių naktis - už grotų

2008-10-16
"Dinamikos" vokalistės pirmoji vestuvių naktis - už grotų Šiandien legendinės grupės „Dinamika“ dainininkė Irma Jurgelevičiūtė ištekėjo trečiąjį kartą. Neoficialiomis žiniomis, dainininkės sutuoktinis – kalinys, šiuo metu atliekantis bausmę už nužudymą. Poros vestuvės įvyko antruosiuose Pravieniškių pataisos namuose, o šventės ceremonijoje be jaunavedžių dalyvavo tik liudytojai, kuriais pora pasirinko savo giminaičius. Jaunavedžiai kartu galėjo praleisti dvi paras – tiek trunka ilgalaikis pasimatymas, bet apie vestuvinį šampaną teko pamiršti, mat pataisos namuose alkoholiniai gėrimai draužiami.

Stano: nenoriu būti nuplikęs kaip Valinskas

2008-10-16
Stano: nenoriu būti nuplikęs kaip Valinskas Neseniai slaptomis vestuvėmis šokiravęs savo gerbėjas atlikėjas Stano nenustygsta vietoje – blondinas tapo šatenu. Paklaustas, kas paskatino pakeisti šukuoseną, Stano juokavo, kad tokie išvaizdos pokyčiai – tai protestas prieš rinkėjų pasyvumą rinkimuose į Seimą. Kalbėdamas apie naują stilių dainininkas sakė: „Buvau pavargęs nuo blondininiškumo, tad nutariau „natūralizuotis“

Maximai skirta 100 tūkstančių litų bauda

2008-10-16
Maximai skirta 100 tūkstančių litų bauda Konkurencijos taryba posėdyje apsvarstė ir įvertino atlikto tyrimo išvadas dėl MAXIMA LT, UAB veiksmų, kuriais buvo pažeisti Konkurencijos įstatymo reikalavimai šiai bendrovei 2002-2006 metais įvykdžius devynias koncentracijas, apie jas nepranešus ir negavus Konkurencijos tarybos leidimų. Minimais metais MAXIMA LT, UAB išsinuomojo bei nuosavybės teise įsigijo įvairiuose Lietuvos miestuose esančias komercinės paskirties patalpas, kuriose vykdė mažmeninę prekybą maisto ir buities prekėmis.

JAV bankininkai atsisako paramos, o turtuoliai puola į depresiją

2008-10-16
JAV bankininkai atsisako paramos, o turtuoliai puola į depresiją Pasaulyje siaučianti ekonomikos krizė, „suvalgiusi“ ne vieną stambią kompaniją, Islandijos ekonomiką, daugelio žmonių santaupas ir investuotojų viltis gyventi geriau, net nemano sustoti. Jungtinių Amerikos Valstijų bankininkai kritikuoja jų verslą bandančią gelbėti valdžią, o šalies turtuoliai tyliai grimzta į depresiją. Neseniai JAV Prezidento Džordžo Bušo jaunesniojo administracija pasiūlė planą, kaip išgelbėti šalies finansų rinką, tačiau šį planą smarkiai kritikuoja šalies bankininkų asociacija.

Grybauskaitė: Lietuva leidžiasi staigiai, kietai ir skausmingai 2

2008-10-15
Grybauskaitė: Lietuva leidžiasi staigiai, kietai ir skausmingai „Dabartinė vyriausybė įeis į istoriją kaip sugebėjusi nuslėpti nuo Lietuvos piliečių tiesą apie realią ekonominę situaciją, – „Verslo žinių“ konferencijoje „2009 - ųjų biudžetas. Ekspertų prognozės ir rekomendacijos“ be užuolankų kalbėjo eurokomisarė Dalia Grybauskaitė. – Bet kuri valstybė turi žinoti tiesą. Lietuvos valdžia tiesą neigė, slėpė faktus, filtravo informaciją“. Jos žodžiais, Lietuva leidžiasi staigiai, kietai ir skausmingai.

Santariškių klinikoms pristatytas naujas Lietuvos mokslininkų sukurtas diagnostikos įrenginys

2008-10-15
Santariškių klinikoms pristatytas naujas Lietuvos mokslininkų sukurtas diagnostikos įrenginys Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santariškių klinikose pristatytas Lietuvos mokslininkų sukurtas, visame pasaulyje analogų neturintis, naujos kartos diagnostikos įrenginys „ULTRABRAIN echotomoskopas“. UAB „Medelkom“, bendradarbiaudami su VUL Santariškių klinikų specialistais, sukūrė ir pagamino šį ultragarsinio echotomoskopo prototipą, skirtą galvos smegenų kraujagyslių ir kitų struktūrų ultragarsiniams atvaizdams formuoti per storuosius kaukolės audinius.

Airijos prezidentė bei ministrai atsisako dalies atlyginimo

2008-10-15
Airijos prezidentė bei ministrai atsisako dalies atlyginimo Reaguodama į antradienį Airijos Vyriausybės paskelbtą pranešimą, jog taupymo sumetimais visų ministrų kabineto narių atlyginimas bus sumažintas 10 procentų,  Airijos Prezidentė Mary McAleese taip pat atsisakys dešimtadalio uždarbio. Trečiadienio ryte jos atstovai išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, jog tokį sprendimą prezidentė priėmė atsižvelgusi į dabartinę situaciją šalies biudžete. M. McAleese per metus uždirba 325 tūkstančius eurų. Tai reiškia, kad jos alga sumažės apytikriai 32,5 tūkstančiais eurų.
SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: