Oficialu: Airijos ekonomika recesijoje

2008-09-26
Oficialu: Airijos ekonomika recesijoje Bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį ketvirtį Airijoje sumažėjo 0,5 procento – paskelbė Centrinė statistikos tarnyba. Kadangi pirmasis šių metų ketvirtis Airijos ekonomikoje taip pat buvo  neigiamas, šalyje oficialiai prasidėjo recesija – ekonomikos smukimas. Recesija skelbiama tuomet, kai BVP mažėja du ketvirčius paeiliui. Paskutinį kartą recesija Airijoje užfiksuota 1983 metais. Praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje šalį kamavo didžiulė bedarbystė, iš jos emigravo tūkstančiai gyventojų.

Airijos policija nusitaikė į greičio mėgėjus

2008-09-25
Airijos policija nusitaikė į greičio mėgėjus Nors žuvusiųjų Airijos keliuose šiemet lyginant su pernai sumažėjo, policija rengiasi sustiprinti vairuotojų kontrolę 700 avaringiausių taškų šalies keliuose. Šią savaitę policijos atstovas Fachtna Murphy  pranešė, jog kovai su mirtimis avarijose bus pasitelktos greičio matavimo kameros bei 8 nauji automobiliai, skirti nedrausmingiems vairuotojams visoje šalyje fiksuoti.

Išaiškintos tragiškos avarijos aplinkybės

2008-09-24
Išaiškintos tragiškos avarijos aplinkybės Gruodžio mėnesį nuo Rossaveal uosto molo į jūrą nuvažiavusiame automobilyje žuvęs latvis ir lietuvis buvo girti – rodo policijos tyrimas. Abiejų vyrų kraujyje rastas alkoholio kiekis stipriai viršijo vairavimui leistiną normą. Trečiasis vyras, kuris prieš kelionę išgėrė nedaug, sugebėjo išsivaduoti iš automobilio ir išplaukti į vandens paviršių.

Ilgiausiai gyvena Roscommon grafystės gyventojai 3

2008-09-23
Ilgiausiai gyvena Roscommon grafystės gyventojai Norite ilgai gyventi? Tuomet kraustykitės į Roscommon grafystę – tokia išvada peršasi išnagrinėjus neseniai paskelbtus duomenis apie Airijos vyrų ir moterų gyvenimo trukmę. Būtent šios grafystės gyventojai yra ilgaamžiškiausi Airijoje. Visuomenės sveikatos instituto paskelbtais duomenimis, vyrai čia sulaukia vidutiniškai 77, o moterys - 82 metų amžiaus. Tuo tarpu trumpiausiai vyrai gyvena Leitrim grafystėje, o moterys - Limericke.

Rasinė diskriminacija darbe išaugo 106 procentais

2008-09-22
Rasinė diskriminacija darbe išaugo 106 procentais 2007 metais su rasine diskriminacija susijusių skundų skaičius Airijoje išaugo 106 procentais, tačiau Integracijos ministro Conoro Lenihano teigimu, tai tik patvirtina faktą, jog žmonės geriau žino savo teises ir vis dažniau išdrįsta už jas kovoti. Ministro manymu, palyginus su bendru Airijoje gyvenančių imigrantų skaičiumi, kuris siekia 435 tūkstančius, skundų srautas nebuvo didelis – iš viso gauti 307 nusiskundimai. Didelę dalį skundų parašė šalyje gyvenantys ir dirbantys rytų europiečiai.

Bedarbystė ateinančiais metais gali siekti 8 prcentus

2008-09-19
Bedarbystė ateinančiais metais gali siekti 8 prcentus Bedarbystė Airijoje auga sparčiau nei prognozuota ir baiminamasi, kad ateinančiais metais ji gali siekti 8 procentus. Tai reiškia, kad 2009 metų pabaigoje šalyje gali būti 180 tūkstančių darbo neturinčių žmonių – tai maždaug 20 tūkstančių daugiau, nei buvo skelbiama ankstesnėse prognozėse. Dar prieš du mėnesius ekonomistai teigė, jog ateinančiais metais nedarbo lygis Airijoje bus 7,1 procento ir tik sudėtingiausiu laikotarpiu pasieks 7,4 procento.

"Švelnūs orai" Airijoje taps praeitimi? 2

2008-09-17
"Švelnūs orai" Airijoje taps praeitimi? Tradicinė „švelni Airijos diena“, kai danguje lengvai plaukioja iš Atlanto atnešti debesys, jau netolimoje ateityje gali tapti praeitimi, praėjusią savaitę vykusioje konferencijoje perspėjo atmosferos ekspertai. Prognozuojama, kad ir terminą „vidutinis dienos kritulių kiekis“ bus galima rasti tik istorijos vadovėliuose, o stiprios liūtys Airiją talžys vis dažniau.

Bažnyčia nori turėti daugiau įtakos mokyklose 3

2008-09-16
Bažnyčia nori turėti daugiau įtakos mokyklose Tam, kad galėtų daryti daugiau įtakos švietimo procesui, Airijos katalikų bažnyčia siekia gauti dalį naujai planuojamų vidurinių mokyklų akcijų. Independent.ie duomenimis, katalikų hierarchai pyksta, kad pastaraisiais metais planuojant naujas vidurines mokyklas bažnyčia buvo nustumiama į šoną. Nuo 1992 iki 2007 metų Airijoje atidaryta keliasdešimt naujų vidurinių mokyklų, tačiau tik viena jų buvo katalikiška. Beje ir ji pati praėjus kiek laiko uždaryta.

Avarijoje netoli Cavan žuvo lietuvė

2008-09-15
Avarijoje netoli Cavan žuvo lietuvė

Cavan policija tiria avariją, kurioje žuvo lietuvė. Tragiškai pasibaigusi nelaimė įvyko Ricehill vietovėje, Crossdoney, kažkuriuo metu tarp sekmadienio 5 valandos vakaro ir 7 valandos ryto pirmadienį.

Kaip praneša Airijos žiniasklaida, 40 metų amžiaus moteris žuvo kai automobilis, kuriuo ji keliavo, nuvažiavo nuo kelio į griovį ir apvirto.

Keičiasi Airijos gyventojų vartojimo įpročiai 1

2008-09-15
Keičiasi Airijos gyventojų vartojimo įpročiai Keltų tigrui pastaruoju metu išgyvenant ne pačius lengviausius laikus, keičiasi ir čia gyvenančių žmonių pirkimo įpročiai. Taupymo sumetimais gyventojai išleidžia mažiau pinigų pramogoms ir socialiniam gyvenimui be to perka pigesnius maisto produktus. Tačiau bene labiausiai žmonės taupo greito maisto ir pokalbių mobiliuoju telefonu sąskaita.
SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: