Lietuviškos kainos nugali užsienio atlyginimus

2008-10-15
Lietuviškos kainos nugali užsienio atlyginimus Lietuviams, grįžusiems iš darbo užsienyje, pinigų dabartinėmis Lietuvos kainomis pakanka tik pragyvenimui. Svarbesniems pirkiniams, būsto remontui, kelionėms ar pramogoms užtenka tik nedaugeliui tautiečių. Daugiau nei pusė dalyvavusiųjių apklausoje teigė, jog grįžus į Lietuvą uždirbtų pinigų užtenka tik pragyvenimui bei susimokėti už mokslą. Minimalus atlyginimas Didžiojoje Britanijoje, pavertus litais, yra daugiau kaip keturis kartus didesnis nei Lietuvoje, tačiau pragyvenimo lygis jau suvienodėjo.

Skrydžių bendrovės flyLAL naujos bilietų kainos

2008-10-15
Skrydžių bendrovės flyLAL naujos bilietų kainos Skrydžių bendrovė "flyLAL", siekdama emigravusiems Lietuviams suteikti galimybę grįžti per šventes namo, Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu surengs reisus į Airijos sostinę Dubliną. Įmonė pradėjo bilietų pardavimą į reiso Vilnius–Dublinas–Vilnius skrydžius, kurie bus vykdomi gruodžio mėn. 20, 22, 23, 28, 30 dienomis ir sausio mėn. 3 ir 4 dienomis. Bilietai iš Dublino į Vilnių kainuoja nuo 331 Lt (su mokesčiais), o iš Vilniaus į Dubliną – nuo 335 Lt (su mokesčiais).

50 būdų išreikšti meilę ne žodžiais, o darbais

2008-10-14
50 būdų išreikšti meilę ne žodžiais, o darbais Kai pritrūksta žodžių, geriausia savo meilę įrodyti veiksmais. Keletas paprastų dalykų kiekvieną dieną sustiprins jūsų santykius, pasitikėjimą vienas kitu bei įrodys visapusišką atsidavimą. Žodžių kartais neužtenka, svarbu, kad jie virstų akivaizdžia realybe. Štai 50 būdų kitaip pasakyti brangiausiam žmogui, jog jį myli. Pirmoji taisyklė - elkis su kitu taip, kaip norėtum kad su tavimi elgtųsi.

10 patarimų, kaip apsaugoti savo tapatybę

2008-10-14
10 patarimų, kaip apsaugoti savo tapatybę Sukčiai randa vis gudresnių būdų pavogti mūsų asmeninius duomenis, tad dabar kaip niekad svarbu apsaugoti savo tapatybę. Per metus pasaulyje daugiau nei milijonui žmonių pavogtos kreditinės ar debetinės kortelės ir patirta daugiau nei dviejų milijardų litų nuostolių, teigia mokėjimų asociacija APACS. „Times“ siūlo dešimt svarbiausių patarimų, kaip apsiginti nuo tapatybės vagių.

Mokymo parama, teikiama mokykloms, kuriose mokosi angliškai nekalbančių moksleivių

2008-10-14
Mokymo parama, teikiama mokykloms, kuriose mokosi angliškai nekalbančių moksleivių Pradinės mokyklos, kuriose mokosi keturiolika arba daugiau anglų kalbos žinių stokojančių vaikų,,automatiškai suteikiama teisė į papildomą laikiną mokytojo etatą dviejų metų laikotarpiui. Mokyklos, turinčios 28 arba daugiau tokių mokinių, turi teisę į du laikinus mokytojo etatus.

Mokomoji pagalba Airijoje angliškai nekalbantiems mokiniams 4

2008-10-14
Mokomoji pagalba Airijoje angliškai nekalbantiems mokiniams Mokyklose, kuriose mokosi mokiniai iš užsienio ir labai prastai moka anglų kalbą suteikiamos papildomos mokymosi valandos. Atskiri mokiniai papildomai gali būti mokomi daugiausiai dvejus metus. Mokyklos turi pateikti paraišką dėl papildomų pamokų ir nurodyti mokinių, kuriems reikia tokių pamokų, skaičių.

Skundų dėl smurtinio elgesio Airijos mokyklose pateikimo procedūros

2008-10-14
Skundų dėl smurtinio elgesio Airijos mokyklose pateikimo procedūros Pagal nacionalinės mokyklos taisyklių 130 taisyklę, "Mokyklos valdybos taryba yra visiškai atsakinga už drausmę savo vadovaujamoje mokykloje ir jos pareiga - užtikrinti teisingą mokyklos drausmės kodeksą. Kodeksą turi sudaryti mokyklos direktorius bei mokytojų kolektyvas, konsultuodamasis su tėvais. Kodeksui turi pritarti taryba".

Skundų sprendimo pirminiu lygiu procedūros

2008-10-14
Skundų sprendimo pirminiu lygiu procedūros Dauguma mokyklų yra numatę specialias skundų sprendimo procedūras, kurios padeda spręsti galimus tėvų skundus mokyklos arba mokytojų atžvilgiu. Dauguma mokyklų naudojasi standartinėmis, nacionaliniu lygiu priimtomis klausimų, kylančių tarp mokyklos valdybos ir mokytojų interesų, sprendimo procedūromis, tačiau valdytojų taryba turi teisę nustatyti savas teisėtas procedūras spręsti tokiems nusiskundimams.

Tėvų bendradarbiavimas mokymo procese

2008-10-14
Tėvų bendradarbiavimas mokymo procese Tėvų dalyvavimas mokymo procese yra oficiali vyriausybės politika. Ekonominės ir socialinės pažangos programoje vyriausybė ir jos socialiniai partneriai oficialiai pripažįsta, kad tėvų dalyvavimo jų vaikų mokymo procese skatinimas yra esminė švietimo politikos ir praktikos strategija.

Apeliacijų svarstymo ir sprendimų priėmimo tvarka Airijos profesinėse mokyklose

2008-10-14
Apeliacijų svarstymo ir sprendimų priėmimo tvarka Airijos profesinėse mokyklose

Švietimo įstatyme numatoma teisė apskųsti valdybos tarybos sprendimą pašalinti studentą iš mokyklos, laikinai pašalinti iš mokyklos arba atsisakyti priimti jį į mokyklą. Šiame dokumente aprašoma apeliacijų pateikimo profesinio mokymo komitetui (angl. Vocational Education Committee - VEC) tvarka.

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: