Airijos gyventojai alkoholiui ir kitoms nebūtinoms reikmėms išleidžia dvigubai daugiau nei maistui

2008-08-26
Airijos gyventojai alkoholiui ir kitoms nebūtinoms reikmėms išleidžia dvigubai daugiau nei maistui

Pernai Airijos gyventojai alkoholiui, tabako gaminiams bei pokalbiams mobiliuoju telefonu išliedo maždaug dvigubai daugiau nei maistui. Per 2007 metus vien svaigiųjų gėrimų šalies gyventojai nupirko už 7,1 milijardo eurų, skelbia Centrinė statistikos tarnyba. Jos duomenimis, tabako gaminiams pernai išleisti 2 milijardai, o pokalbiams mobiliaisiais telefonais – 2,2 milijardai eurų.

Oficialu: imigracija Airijoje per metus sumažėjo beveik ketvirtadaliu 1

2008-08-21
Oficialu: imigracija Airijoje per metus sumažėjo beveik ketvirtadaliu Į Airiją atvykusių imigrantų skaičius per metus sumažėjo beveik ketvirtadaliu – tokius duomenis paskelbė Centrinė statistikos tarnyba. Organizacijos skaičiavimais, tarp 2007 metų balandžio ir 2008 balandžio į šalį imigravo 83,8 tūkstančiai žmonių – 25,7 tūkstančiais arba 23,5 procento mažiau nei ankstesniais metais, kai Airija pasipildė 109,5 tūkstančio naujų gyventojų. Labiausiai sumažėjo atvykusiųjų iš naujųjų Europos Sąjungos narių, tarp jų ir Lietuvos.

Airijoje - didžiausia pastarųjų metų banko kortelių duomenų vagystė

2008-08-20
Airijoje - didžiausia pastarųjų metų banko kortelių duomenų vagystė Nusikalstama grupuotė Airijoje nuskenavo maždaug 9 tūkstančių mokėjimo kortelių duomenis. Policijos pareigūnų teigimu, tai didžiausias tokio pobūdžio nusikaltimas šalyje. Kortelių klonavimui reikalinga informacija buvo nuskenuota po to, kai techniniais banko darbuotojais apsimetę nusikaltėliai įvairiose parduotuvėse esančiuose mokėjimo terminaluose įmontavo specialius skaitytuvus.

Po potvynių, iškilo grėsmė geriamajam vandeniui

2008-08-19
Po potvynių, iškilo grėsmė geriamajam vandeniui

Antradienio rytą komunalinių paslaugų bendrovės visoje šalyje pradėjo remonto ir valymo darbus – baiminamasi, kad didžiuliams potvyniams pažeidus komunikacijas gali suprastėti ir geriamojo vandens kokybė. Vandentiekio vanduo po potvynių tapo visiškai netinkamas naudojimui šiaurinėje Sligo grafystės dalyje. Čia geriamas vanduo žmonėms pristatomas išpilstytas į butelius. Tokia pati situacija ir kai kuriose Meath grafystės vietose, tuo tarpu kai Athboy ir Moynalty gyventojams prieš naudojimą vandenį patariama užvirinti.

Kiek kainuoja studento pragyvenimas? 2

2008-08-14
Kiek kainuoja studento pragyvenimas? 8500 eurų – maždaug tiek kišenėje teks turėti studentui norinčiam ateinančius mokslo metus pragyventi Airijoje. Tiesa, į šias išlaidas neįskaičiuoti mokesčiai už patį mokslą, rašo Independent.ie. Dublino Technologijų institutas paskaičiavo, kad studentų pragyvenimas per metus pabrango vidutiniškai 8 procentais. Anot atlikto tyrimo autorių, studijų metai pigiausiai atsieina tiems studentams, kurie gyvena kartu su tėvais. Jie sutaupo maždaug pusę minėtos sumos. Daugiau naujienų iš Airijos rasite čia

Šiaurės Airijoje mažėja nusikalstamumas

2008-08-13
Šiaurės Airijoje mažėja nusikalstamumas Per praėjusius metus Šiaurės Airijoje įvykdomų nusikaltimų skaičius sumažėjo 10,5 procento, savo metinėje ataskaitoje paskelbė „Policing Board“. Ataskaitoje teigiama, kad 2007 balandžio – 2008 kovo mėnesiais nusikalstamumas Šiaurės Airijoje buvo mažiausias per visą dešimtmetį, nuo tada, kai nusikaltimų statistika pradėta skaičiuoti pagal naujus metodus. „Policing Board“ vadovas profesorius seras Desmondas Rea sako, kad tokie rezultatai yra geresni nei buvo tikėtasi.

Į aukštąsias mokyklas pretenduoja rekordiškai daug norinčiųjų 3

2008-08-12
Į aukštąsias mokyklas pretenduoja rekordiškai daug norinčiųjų Slaugą, fizioterapiją bei aplinkos mokslus studijuoti norinčių pretendentų šiais metais gerokai mažiau nei pernai – skelbia studijoms Airijoje registruojanti Centrinė paraiškų tarnyba (CAO). Tuo tarpu meno bei socialinių studijų, pedagogikos, inžinerijos, medicinos, veterinarijos, stomatologijos ir farmacijos populiarumas lyginant su praėjusiais metais stipriai išaugo. CAO duomenimis, šiemet į aukštąsias mokyklas pretendavo rekordinis skaičius asmenų.

Vaikai ugniagesius pasitiko akmenų kruša

2008-08-11
Vaikai ugniagesius pasitiko akmenų kruša Airijos policija pradėjo tyrimą dėl ugniagesių užpuolimo Derryje ir Tyrone. Pagal iškvietimą atvykus gesinti liepsnojančio automobilio, maždaug 40 paauglių į juos pradėjo mėtyti akmenis bei butelius. Akmenimis ugniagesiai buvo sutikti ir Dungannone, kur jie iškviesti gesinti liepsnojančios šiukšliadėžės. Mesti akmenys išdaužė priešgaisrinės apsaugos automobilio langą.

Dėl bakterijų savivaldybė pataria naudoti tik virintą vandenį 1

2008-08-11
Dėl bakterijų savivaldybė pataria naudoti tik virintą vandenį Wicklow grafystėje esančio Bray miesto savivaldybė pasitarusi su Sveikatos apsaugos specialistas (HSE) ragina gyventojus jokioms reikmėms nenaudoti vandens iš čiaupo prieš tai jo neužvirinus. Gyventojai taip pat perspėjami nenaudoti ir indaplovių. Tokie perspėjimai paskelbti po to, kai ketvirtadienį paėmus mėginius ir atlikus tyrimus vandentiekiu tiekiamame vandenyje rasta leistiną normą viršijantis bakterijų skaičius.

Darbo laikas / pertraukos / darbas sekmadienį 1

2008-08-11
Darbo laikas / pertraukos / darbas sekmadienį

Daugumos darbuotojų maksimalus vidutinis savaitės darbo laikas negali viršyti 48 valandų. Tai nereiškia, kad savaitės darbo laikas niekada negali viršyti 48 valandų – svarbu atsižvelgti į vidurkį. Vidurkį galima apskaičiuoti keliais būdais.

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: