Sveikatos ir socialinės globos specialistų registracija Airijoje

2008-10-14
Sveikatos ir socialinės globos specialistų registracija Airijoje 2005 metais Sveikatos ir vaikų departamentas Airijoje įdiegė sveikatos ir socialinės globos specialistų įstatyminės registracijos sistemą. Steigiant šią sistemą, buvo siekiama užtikrinti visuomenės narių apsaugą ir informuotumą, kad jie galėtų būti tikri, jog paslaugą teikiantis specialistas yra tinkamos kvalifikacijos, kompetentingas ir turi gerą reputaciją. Sistema taip pat laiduos sveikatos ir socialinės globos specialistų profesinės etikos laikymąsi ir aukštų profesinio švietimo ir mokymo standartų skatinimą.

Paliatyvioji slauga Airijoje

2008-10-14
Paliatyvioji slauga Airijoje Paliatyvioji slauga reiškia, kad tęsiama visiška paciento ir jo šeimos slauga, kai nebėra medicininių išgydymo galimybių. Ji siekia suteikti geriausią įmanomą gyvenimo kokybę pacientui ir šeimai bei, kiek tai įmanoma, apsaugoti pacientą nuo skausmo. Paliatyvioji slauga atitinka fizinius, psichologinius, socialinius ir dvasinius poreikius, taip pat apima paramą po artimojo netekties. Paliatyviosios slaugos paslaugos teikiamos slaugos ligoninėse (hospices), specializuotuose ligoninių skyriuose visoje Airijoje ir Jūsų namuose, tačiau įvairiose šalies vietose galimybės pasinaudoti paliatyviąja slauga smarkiai skiriasi.

Vaikų ir jaunuolių imunizacija Airijoje

2008-10-14
Vaikų ir jaunuolių imunizacija Airijoje

Vaikai ir jaunuoliai Airijoje turi teisę į tam tikras nemokamas imunizacijos (skiepijimo) paslaugas. Jos teikiamos ligoninėse, sveikatos klinikose ar mokyklose (priklausomai nuo aplinkybių). Imunizacija yra saugus ir efektyvus būdas padėti organizmui užkirsti kelią tam tikroms ligoms ar jas įveikti. Imunizacija atliekama skiepijant, t. y.  suleidžiant vakciną, sukeliančią imunitetą. Pagal Vaikų Imunizacijos vaikystėje programą (Childhood Immunisation Programme) vaikams visi skiepai atliekami nemokamai.

Vėžio gydymo paslaugos Airijoje

2008-10-14
Vėžio gydymo paslaugos Airijoje Vėžys yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių Airijoje. Pagal Nacionalinę vėžio strategiją ir Sveikatos strategiją vėžio gydymo paslaugas teikia Jūsų šeimos gydytojas (GP), ligoninės ir bendruomenės priežiūros tarnybos. Taip pat egzistuoja ir yra vystomos paliatyviosios pagalbos paslaugos (t.y. pagalba pacientui ir jo šeimai, kai nebėra medicininių išgydymo galimybių). Tam tikros patikros programos jau veikia ir yra vystomos toliau, pavyzdžiui, "BreastCheck" ir Nacionalinė gimdos kaklelio patikros programa (National Cervical Screening Programme).

Išmokos ir teisės po mirties Airijoje

2008-10-14
Išmokos ir teisės po mirties Airijoje Dėl artimo žmogaus netekties Jums gali prireikti finansinės paramos. Galima pasinaudoti tam tikromis vienkartinėmis išmokomis, padedančiomis šeimoms šiuo sunkiu metu. Šias išmokas moka Socialinių ir šeimos reikalų departamentas ir Sveikatos paslaugų administracija (HSE).

Kremavimas Airijoje

2008-10-14
Kremavimas Airijoje Asmeniui mirus, kremavimas yra laidojimo alternatyva. Kremuoti leidžia visų denominacijų krikščionių bažnyčios ir daugelis kitų pasaulio religinių sektų. Kai kurios religijos (pavyzdžiui, ortodoksų judaizmas ir islamas) to neleidžia. Airijoje yra keturi krematoriumai (t.y. keturi atskiri krematoriumai), iš kurių trys yra Dubline, o ketvirtasis - Korke. Tačiau šių krematoriumų paslaugomis gali naudotis ne tik Dublino ar Korko gyventojai. Kiekvienas asmuo gali susitarti dėl kremavimo bet kuriame iš šių krematoriumų.

Mirties registravimas Airijoje

2008-10-14
Mirties registravimas Airijoje Airijos įstatymai reikalauja, kad kiekviena valstybėje įvykusi mirtis būtų užfiksuota ir užregistruota. Mirčių apskaitą Airijoje veda Generalinė registro tarnyba (General Register Office), kuri yra centrinė civilinės metrikacijos įrašų (gimimų, santuokų ir mirčių) saugykla Airijos Respublikoje. Išduoti mirties liudijimo kopiją galite prašyti bet kurio Gimimų, santuokų ir mirčių registratoriaus arba Generalinės registro tarnybos. Čia paskaitykite apie prašymo dėl mirties liudijimo išdavimo pateikimą.

Lietuvoje uždrausta prekiauti alkoholiu naktį

2008-10-14
Lietuvoje uždrausta prekiauti alkoholiu naktį Lietuvoje mažmeninės prekybos įmonėse (išskyrus savivaldybių tarybų ribojamus atvejus) bus draudžiama nuo 22 iki 8 valandos prekiauti alkoholiniais gėrimais. Šis draudimas netaikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems tarptautinio susisiekimo traukiniuose, laivuose, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, neapmuitinamose parduotuvėse ir specialiose prekybos vietose, kuriose alkoholiniai gėrimai parduodami tik iš Lietuvos išvykstantiems keleiviams.

Kitamet Lietuvoje stipriai brangs cigaretės

2008-10-14
Kitamet Lietuvoje stipriai brangs cigaretės Akcizo už cigaretes tarifas bus didinamas nuo 2009 m. kovo 1 d. - mažmeninė populiariausių cigarečių pakelio kaina padidės 0,95 lito (nuo 5 litų iki 5,95 lito) arba 19,1 procento. Antrą kartą, nuo 2009 m. rugsėjo 1 d., padidėjus akcizo už cigaretes tarifui, mažmeninė populiariausių cigarečių pakelio kaina pakils 1,24 lito (nuo 5,95 litų iki 7,19 lito) arba 20,8 procento. Šis įstatymo projektas teikiamas svarstyti Vyriausybei.

Kanuose - stambiausia vaizdo turinio paroda "Mipcom"

2008-10-14
Kanuose - stambiausia vaizdo turinio paroda "Mipcom" Spalio 13–17 d. Kanuose (Prancūzija) vyksta tarptautinė audiovizualinės produkcijos paroda „Mipcom“, skirta vaizdo turiniui gaminti, įsigyti, tiekti bei platinti. Renginio organizatorių duomenimis, parodoje įvykdytų operacijų ir verslo sandorių dydis vidutiniškai siekia daugiau nei 10 mlrd. eurų. „Penkių kontinentų“ įmonės, Žiniasklaidos skyriaus vadovas Martynas Žilionis teigia, kad dalyvavimas parodoje – tai galimybė susipažinti su naujausiais pasiūlymais pramoginio turinio srityje.
SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: