Airijos krūtų patikros programa "BreastCheck"

2008-10-14
Airijos krūtų patikros programa "BreastCheck"

"BreastCheck" yra valstybinė krūtų patikros programa Airijoje. Programa siekia aptikti ir gydyti ankstyvos stadijos krūties vėžį, kai moterys dar nejaučia ligos simptomų. Šiuo metu programa veikia šalies Šiaurės rytų, Rytų, Centriniame ir Pietryčių, Pietų ir Vakarų regionuose, ir ją ketinama išplėsti nacionaliniu mastu. 2007 m. gruodžio mėn. buvo atidarytos dar dvi stacionarios "BreastCheck" klinikos, veikiančios Airijos pietiniuose ir vakariniuose regionuose, ir abi pradėjo vykdyti patikros programas. 
 

Darbo statybose neteko kas penktas, bedarbystė gresia dar 70 tūkstančių

2008-10-13
Darbo statybose neteko kas penktas, bedarbystė gresia dar 70 tūkstančių Dėl prastėjančios ekonominės situacijos Airijoje darbo gali netekti per 70 tūkstančių statybų pramonėje dirbančių žmonių – penktadienį pareiškė Statybų industrijos federacija (CIF). Jos teigimu, šalies vyriausybė, kuri antradienį tvirtins 2009 metų biudžetą, turėtų imtis priemonių lengvai pažeidžiamoms statybų įmonėms bei jų darbuotojams apsaugoti, priešingu atveju bedarbystė šiame sektoriuje stipriai išaugs.

Teisme nubausta girta avariją padariusi lietuvė 1

2008-10-09
Teisme nubausta girta avariją padariusi lietuvė Bailieboro regiono teisme trečiadienį išnagrinėta byla, kurioje 44 metų lietuvė Danutė Kuskienė gyvenanti Cootehille kaltinta vairavimu išgėrus bei pasišalinimu iš avarijos vietos. Teisme policijos inspektorius R. Mahonas pasakojo, kad šių metų birželio 25 dieną Cavan grafystėje esančiame Shercocko kaime viena praeivė pastebėjo kelyje paliktą juodos spalvos automobilį ir apie tai pranešė pareigūnams. Iki jiems atvykstant, avariją patyrusio automobilio vairuotoja jau buvo pasišalinusi iš įvykio vietos.

Dubline brangsta automobilių parkavimas

2008-10-09
Dubline brangsta automobilių parkavimas Už automobilio stovėjimą Dubline nuo gruodžio 1 d. teks mokėti brangiau – tokį sprendimą priėmė miesto savivaldybė. Jos atstovai teigia, kad taip bandoma sumažinti transporto grūstis miesto centre kalėdiniu laikotarpiu, o tokiam žingsniui politikai ryžosi išklausę ekspertų skaičiavimus, jog pastaruoju metu eismas miesto centre smarkiai suintensyvėjo.

Ruošiantis potvyniams Dubline norima atverti požeminę upę

2008-10-08
Ruošiantis potvyniams Dubline norima atverti požeminę upę Dublino miesto savivaldybė planuoja atverti po miestu tekančią požeminę upę ties Dublino Technologijos institutu Grangegormane tam, kad būtų galima nukreipti potvynio vandenis, rašo Independent.ie. Į vieną iš 23 požeminių Dublino upių, kuri paskutinį kartą buvo naudota prieš 200 metųų, sutekėtų  perteklinis lietaus vanduo, o iš čia jis patektų į Liffey upę.

Automobilių greitis Dubline gali būti ribojamas iki 30 km/h

2008-10-08
Automobilių greitis Dubline gali būti ribojamas iki 30 km/h Ateinančiais metais Dublino centre automobilių greitis tikriausiai bus ribojamas iki 30 km/h. Toks sprendimas siulomas norint užtikrinti šio miesto gatvėmis važinėjančių dviratininkų saugumą. Praėjusią savaitę Dublino savivaldybė patvirtino, jog derybose su Vyriausybei pavaldžiu Transporto departamentu dėl tokio sprendimo priėmimo jau yra toli pažengusi. Airijos žiniasklaidos duomenimis, draudimas automobiliams važiuoti greičiau nei 30 km/h galios zonoje tarp Church gatvės ir St Stephen's Green.

Lietuvis dyzelinį kurą vogė prisidengdamas futbolo kamuoliu 3

2008-10-08
Lietuvis dyzelinį kurą vogė prisidengdamas futbolo kamuoliu Ar esate girdėję apie lietuvį, kurio mikroautobuse žiojėja skylė? Ne, tai ne politiškai nekorektiškas anekdotas, tai naujausias degalų vagimo būdas, kurį išaiškino Airijos policija – rašo Independent.ie. Į pareigūnų rankas pakliuvo Ashbourne mieste, Meath grafystėje gyvenantis 31 metų lietuvis Nerijus Kikas, kuris iš vietinių degalinių būtent pasinaudodamas skyle savo automobilyje pavogė 355 galonus dyzelinio kuro.

Airijos Mokesčių inspekcija grąžino milijardą eurų permokėtų mokesčių 1

2008-10-08
Airijos Mokesčių inspekcija grąžino milijardą eurų permokėtų mokesčių Pastaruoju metu gyventojai atsiima vis daugiau permokėtų mokesčių – jei per visus 2006 metus sugrąžinta 407 milijonai eurų, tai vien per pirmąjį šių metų pusmetį šis skaičius pasiekė 400 milijonų eurų ribą. Skaičiuojama, kad per pastaruosius dvejus metus mokesčių mokėtojams grąžinta daugiau nei milijardas eurų.

Lietuviukai Airijos mokyklose skriaudžiami labiau nei airiai 1

2008-10-08
Lietuviukai Airijos mokyklose skriaudžiami labiau nei airiai Airijos Sveikatos ir vaikų departamentui kartu su Nacionaliniu Airijos universitetu atlikus tyrimą mokyklose paaiškėjo, jog šioje šalyje besimokantys lietuviai patyčias patiria dažniau nei airiai. Tyrime skelbiama, kad lyginant su airių tautybės moksleiviais, lietuviai rečiau skundžiasi galvos skausmais, mažiau linkę gerti alkoholį ar rūkyti kanapes, tačiau jie sportuoja rečiau nei vietiniai bei daugiau laiko praleidžia žiūrėdami televizorių.

Latviai kaltinami per dažnomis vedybomis su indais ir pakistaniečiais 4

2008-09-30
Latviai kaltinami per dažnomis vedybomis su indais ir pakistaniečiais Per pastaruosius kelerius metus iš visų leidimo gyventi Airijoje prašiusiųjų, 4600 asmenų nurodė, jog jų sutuoktinis – kitos ES šalies pilietis. Tarp tokių prašiusiųjų - 600 atvykėlių iš Nigerijos ir Pakistano – Teisės departamento duomenis cituoja Irishtimes.com. Rugsėjį Briuselyje Europos Sąjungos teisingumo ministrams ši informacija buvo pateikta kaip įrodymas, jog „vedybų už pinigus“ problema šalyje įgauna vis didesnį mastą. Departamento teigimu, įtarimus kelia tai, kad kas dešimto prašiusiojo sutuoktinis – Latvijos pilietybę turintis asmuo.
SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: