"Guinness" alus gali brangti

2008-08-04
"Guinness" alus gali brangti

Kainoms Airijoje ir visame pasaulyje nepaliaujamai augant, brangimo atrodo neišvengs ir pats žinomiausias airiškas produktas – „Guinness“ alus. Tai tapo aišku po to, kai šį alų gaminanti bendrovė „Diageo Ireland“ pranešė apie ketinimus  padidinti didmenines savo produkcijos kainas. Jei šie ketinimai bus įgyvendinti, brangs ir daugiau žinomų alkoholinių gėrimų. Daugiau Airijos naujienų rasite čia

Namuose dirbančių darbuotojų teisės Airijoje 1

2008-07-28
Namuose dirbančių darbuotojų teisės Airijoje Namuose dirbančiais darbuotojais (domestic workers) vadinami asmenys, pasamdyti atlikti įvairius darbus privačiuose namuose. Dažniausiai šioms užduotims atlikti juos tiesiogiai samdo namų savininkai. Namuose dirbantys darbuotojai paprastai tvarko ir valo namus. Kiti darbai gali būti susiję su vaikų, vyresnio amžiaus žmonių ir neįgaliųjų priežiūra.

Darbas ne visą darbo laiką 4

2008-07-28
Darbas ne visą darbo laiką Airijoje per pastaruosius kelerius metus smarkiai išaugo asmenų, dirbančių ne visą darbo laiką (part-time employment), skaičius. Viena iš to priežasčių yra žmonių grįžimas į darbo vietas, užauginus vaikus ir pan. Kita priežastis yra lankstesnis ir palankesnis šeimai darbdavių požiūris į taip dirbančius darbuotojus.

Apklausa: daugumai darbuotojų sunku pragyventi iš gaunamos algos

2008-07-28
Apklausa: daugumai darbuotojų sunku pragyventi iš gaunamos algos

Beveik trys ketvirtadaliai  (78 procentai) Airijos darbdavių per praėjusius šešis mėnesius sulaukė darbuotojų prašymų dėl kylančios infliacijos pakelti algą – skelbiama atliktos apklausos išvadose.

Užsiėmimas savarankiška veikla 1

2008-07-28
Užsiėmimas savarankiška veikla

Užsiimdami savarankiška veikla, Jūs vykdote nuosavą verslą, o ne dirbate darbdaviui, ir tokiu atveju reikia turėti omenyje keletą dalykų. Darbas sau gali turėti tam tikrų privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, tai reiškia, kad kontroliuojate savo veiklą ir galite planuotis darbo valandas. Iš kitos pusės, tai gali reikšti, kad reiks labai sunkiai dirbti ir negausite nuolatinių pajamų.

Standartizuotas amato mokymasis

2008-07-28
Standartizuotas amato mokymasis

Įgijus vidurinį išsilavinimą, Jus gali sudominti dalyvavimas standartizuoto amato mokymosi (pameistrystės) programoje (Standards-Based Apprenticeship), kuri suteiks galimybę mokytis ir darbo vietoje, ir auditorijoje. Amato mokymosi programos taikomos inžinerijos, statybos, automobilių, elektros, spaudos ir baldų pramonėje.

Mokesčiai ir darbo pradžia - PAYE 2

2008-07-28
Mokesčiai ir darbo pradžia - PAYE

Airijoje dauguma darbuotojų moka mokesčius pagal PAYE (Pay As You Earn) sistemą. Tai reiškia, kad darbdavys išskaito mokėtinus mokesčius iš algos ir tuojau pat perveda juos mokesčių inspekcijai (Revenue Commisioners). Mokesčių inspekcija renka mokesčius iš piliečių Airijos Vyriausybės vardu.

Atnaujinta Airijos darbo teisė 8

2008-07-28
Atnaujinta Airijos darbo teisė

Jei kurį laiką nedirbote Airijoje, Jums reiks sužinoti apie darbo apsaugos srityje įvykusius pasikeitimus. Per pastaruosius dešimt metų įvyko esminių pasikeitimų, todėl susipažinę su šiomis naujovėmis galėsite maksimaliai pasinaudoti savo teisėmis.

Verslo perdavimas

2008-07-28
Verslo perdavimas

Airijoje įstatymai saugo darbuotojų teises, jei verslą teisinio susijungimo (merger) arba kitu perdavimo (transfer) būdu perima kitas darbdavys. Europos bendrijų 2003 m. Darbuotojų apsaugos įmonių perdavimo atveju reglamentas ((Protection of Employees on Transfer of Undertakings) Regulations 2003) taikomas tiek siekiančioms pelno įmonėms, tiek ir labdaros ar ne pelno organizacijoms.

Terminuotos arba konkretaus tikslo sutartys

2008-07-28
Terminuotos arba konkretaus tikslo sutartys

Airijoje darbuotojai, dirbantys pagal terminuotas (fixed-term) darbo sutartis, turi maždaug panašias teises kaip pagal neterminuotas (open-ended) sutartis dirbantys darbuotojai. Daugelis darbuotojų dirba pagal neterminuotas darbo sutartis. Kitaip tariant, darbo sutartis tęsiasi iki tol, kol darbdavys arba darbuotojas ją nutraukia.

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: