Pigiausia pirkti Lidl ir Aldi 1

2008-09-12
Pigiausia pirkti Lidl ir Aldi Apsipirkę Aldi ar Lidl parduotuvėse išleisite maždaug trečdaliu mažiau nei kituose didžiuosiuose mažmeninės prekybos tinkluose, palyginusi maisto produktų kainas paskelbė Airijos vartotojų teises ginanti organizacija „Nacionalinė vartotojų agentūra“. Tuo tarpu didėjanti konkurencija beveik sulygino įvairių produktų kainas Tesco, Dunnes bei Superquinn parduotuvėse.

Atsiųsk anekdotą ir laimėk bilietus į Alinos Orlovos koncertą Dubline! 4

2008-09-09
Atsiųsk anekdotą ir laimėk bilietus į Alinos Orlovos koncertą Dubline! Viena populiariausių Lietuvos atlikėjų Alina Orlova pirmą kartą koncertuos Airijoje! Jos koncertai įvyks rugsėjo 21 dieną Dundalke ir rugsėjo 22 dieną Dubline. AirijaOnline.lt savo skaitytojams suteikia unikalią galimybę laimėti keturis bilietus į A. Orlovos koncertą Dubline. Jums tereikia iki rugsėjo 19 dienos elektroniniu adresu info@airijaonline.lt atsiųsti anekdotą apie Airiją, Airijos lietuvius ar pačius airius.

Ministras nepatenkintas kalbomis už pinigus atsikratyti imigrantų 2

2008-09-09
Ministras nepatenkintas kalbomis už pinigus atsikratyti imigrantų Airijos Integracijos ministras Conoras Lenihanas partiją Fine Gael apkaltino bandymu sukurti „nepasitenkinimo atmosferą“ dirbti į Airiją atvykusių imigrantų atžvilgiu. Šios politinės jėgos atstovai praėjusią savaitę kreipėsi į vyriausybę su siūlymu sumokėti šalį paliekantiems imigrantams kelių mėnesių bedarbio pašalpos dydžio pinigines kompensacijas. Tiesa, priėmę šiuos pinigus užsieniečiai privalėtų bent kelerius metus į Airiją nekelti kojos.

Konfiskuotos iš Lietuvos į Airiją gabentos kontrabandinės cigaretės 6

2008-09-08
Konfiskuotos iš Lietuvos į Airiją gabentos kontrabandinės cigaretės Dublino oro uoste pasienio tarnybos pareigūnai vykdydami prieš kontrabandininkus nukreiptą operaciją sulaikė 289 tūkstančius nelegaliai gabentų cigarečių ir 50 kilogramų tabako, kurių bendra vertė siekia 96,5 tūkstančius eurų.

Vaistininkų registrą nuo šiol bus galima rasti internete

2008-09-07
Vaistininkų registrą nuo šiol bus galima rasti internete Visi abejojantys, ar būtinus vaistus įsigyja iš legaliai dirbančio vaistininko tą galės pasitikrinti internete. Penktadienį visuomenei pristatytas naujas tinklalapis, kuriame bus skelbiami visi licencijuoti vaistininkai. Vaistų sektorių prižiūrinti ir reguliuojanti Airijos Farmacininkų sąjunga (PSI), pristatydama tinklalapį teigė, jog kiek vėliau šiais metais čia bus galima rasti ir legaliai dirbančių vaistinių sąrašą.

Pirkti maistą Šiaurės Airijoje apsimoka labiau

2008-09-05
Pirkti maistą Šiaurės Airijoje apsimoka labiau Vis labiau pingant svarui, netoli sienos su Šiaurės Airija gyvenantys airiai apsiprekinti vyksta būtent į šiaurinę salos dalį – čia kai kurie produktai prekybos centruose kainuoja iki 30 procentų pigiau. Tačiau pirkėjų teises ginančios organizacijos dėl tokios situacijos kaltina ne valiutų svyravimus, o prekybininkus.

Bankininkai ragina įšaldyti "stamp duty" mokestį 1

2008-09-04
Bankininkai ragina įšaldyti "stamp duty" mokestį Bankų atstovai Airijos vyriausybei neoficialiai siūlo sekti Jungtinės Karalystės pavyzdžiu ir laikinai įšaldyti žyminį mokestį (stamp duty), kurį turi sumokėti būsto pirkėjai. Jei valdžia tokį žingsnį nuspręstų žengti, tai galėtų padėti išjudinti į stagnaciją papuolusią nekilnojamojo turto rinką, rašo Irishtimes.com.

Tarp dažniausiai naudojamų kalbų - ir lietuvių 1

2008-08-29
Tarp dažniausiai naudojamų kalbų - ir lietuvių

Per pastaruosius kelerius metus Airijai pasipildžius dešimtimis ar net šimtais tūkstančių naujų imigrantų, keičiasi ir šalies veidas. Jei dar prieš kelis dešimtmečius gatvėje sutiktas juodaodis keldavo susidomėjimą, tai šiandien šalyje iš užsienio atvykę gyventojai tapo norma, nuo kurios priklauso ir Airijos gerovė. Negana to, šalies veidas vis labiau tampa margas – atlikus išsamius tautinių mažumų tyrimus paaiškėjo, kad vien Fingal grafystės savivaldybėje kalbama daugiau kaip šimtu skirtingų kalbų. Čia gyvenantys žmonės taip pat yra atvykę iš daugiau kaip šimto pasaulio valstybių.

Statybininkai neskuba pradėti mokyklų atnaujinimo darbų

2008-08-28
Statybininkai neskuba pradėti mokyklų atnaujinimo darbų Keliose dešimtyse Airijos mokyklų šią vasarą turėjo prasidėti pastatų atnaujinimo ir plėtimo darbai, tačiau dalis mokyklų neturi pakankamai pinigų atsiskaityti su darbus turėjusiais atlikti statybininkais. Dėl šios priežasties statybų darbai taip ir neprasidėjo - statybininkai baiminasi, kad pritrūkusi pinigų vyriausybė su jais neatsiskaitys. Anot Sinn Féin partijos atstovų, emigrantais perpildytų mokyklų išplėtimui skirta mažiau nei pusė visų tam reikalingų lėšų.

Airijos populiacija išaugs iki 6,7 milijono gyventojų 1

2008-08-27
Airijos populiacija išaugs iki 6,7 milijono gyventojų

Per ateinančius penkiasdešimt metų Airijos gyventojų skaičius turėtų stipriai išaugti ir siekti 6,7 milijonus, - teigiama Europos Sąjungos užsakymu atliktoje prognozėje. Jei šios prognozės pasitvirtins, gyventojų skaičius šalyje bus 52 procentais didesnis nei dabar. Tai būtų vienas sparčiausių populiacijos didėjimų visoje ES. Šiuo metu Airijoje oficialiais duomenimis gyvena per 4,4 milijono žmonių.

SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: