Korko vasarvidžio festivalis

2008-06-04
Korko vasarvidžio festivalis

Tarptautinį pripažinimą pelnęs šiuolaikinis menininkas Spencer Tunick, legendiniai roko numeriai „Kritimas“ (The Fall) ir „Faustas“ (Faust) bei uždaras technologijų parkas Korko dokų rajone (Cork Docklands) – tai tik keletas akcentų, apie kuriuos pranešta, pristatant 2008 m. Korko vasarvidžio festivalio (Cork Midsummer Festival) programą.

Išaiškinama tik 15 procentų nusikaltimų

2008-05-24
Išaiškinama tik 15 procentų nusikaltimų Policija Vakarų Belfaste išaiškina mažiau nusikaltimų nei bet kur kitur Airijos Šiaurėje. Nors vakarinėje miesto dalyje nusikalstamumas per pastaruosius metus sumažėjo 16 procentų, išaiškinamumas siekia vos 15 procentų. Tai reiškia, kad išaiškinamas tik vienas iš dešimties Vakarų Belfaste padarytų nusikaltimų – tai blogiausi statistiniai duomenys Šiaurėje, penkiais procentais žemesni nei bendras išaiškinamumo vidurkis. "Sinn Féin“ Teisėtvarkos tarybos (Policing Board) narys Alex Maskey šiuos statistinius duomenis pavadino „nepriimtinais“.

MRSA Airijoje užsikrečiama dažniau nei daugelyje ES šalių 1

2008-05-23
MRSA Airijoje užsikrečiama dažniau nei daugelyje ES šalių Užsikrėtimų MRSA (antibiotikui meticilinui atspariu auksiniu stafilokoku) Airijos ligoninėse pasitaiko dažniau nei daugelyje Europos šalių, nepaisant rankų higieną skatinančių kampanijų. Be to, vis didėja ligoninių pacientams skiriamų antibiotikų kiekiai, nepaisant įrodymų, kad per didelis antibiotikų vartojimas prisideda prie atsparių bakterijų vystymosi. Nors 2007 metais šiek tiek sumažėjo užsikrėtimų MRSA per kraują (2006 metais - 572 atvejai, 2007 metais - 526 atvejai), o užsikrėtimų dažnis sumažėjo nuo 0,15 atvejų 1000 lovadienių 2006 metais iki 0,14 tokių pačių atvejų 2007 metais, vakar paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad užsikrėtimų dažnis „vis dar yra aukštas, palyginus su kitomis ES šalimis“.

Laukiama "tuščių būstų" mokesčio pasikeitimo 1

2008-05-23
Laukiama "tuščių būstų" mokesčio pasikeitimo

Ekspertų spėjimu, pranešimas, kurio trečiadienį laukiama Stormonte (Šiaurės Airijos asamblėjoje), apie mokestį tuščių būstų savininkams dramatiškai paveiks pietinio Belfasto planavimą ir vietinę nekilnojamojo turto rinką. Laikraštis „South Belfast News“ gavo informacijos, kad finansų ministras Peter Robinson šiandien asamblėjoje rengiasi skelbti viešą konsultaciją dėl tuščių būstų apmokestinimo Šiaurės Airijoje. Šia priemone siūloma padėti kovoti su fiziniu nuosmukiu užstatytose teritorijose. Ministerija siekia paraginti tuščių gyvenamųjų būstų savininkus pradėti juos naudoti pagal gyvenamąją paskirtį.

58 grupės prieštarauja imigracijos įstatymo projektui

2008-05-23
58 grupės prieštarauja imigracijos įstatymo projektui Beveik 58 organizacijos, tarp jų ir žmogaus teisių, užsieniečių bei moterų teisių grupės, išreiškė susirūpinimą imigracijos įstatymo projektu. Pranešime apibrėžti prieštaravimai dėl radikalaus teisės akto, pagarsėjusio kaip didžiausia imigracijos įstatymų reforma valstybės istorijoje. Musulmonų teigimu, jų nerimą kelia įstatymo projekto reikalavimas užsienio valstybių piliečiams turėti naujas leidimų korteles, kadangi tuo kėsinamasi į civilinę laisvę.

Kas ketvirta mokykla praneša apie prievartą prieš vaikus

2008-05-23
Kas ketvirta mokykla praneša apie prievartą prieš vaikus Apklausus už vaikų apsaugą atsakingus mokyklų darbuotojus, paaiškėjo, kad viena iš keturių pradinių mokyklų yra pranešusi sveikatos įstaigoms apie įtariamą prievartą prieš vaikus. Tačiau po savaitės, per kurią Sveikatos paslaugų administracija (angl. HSE) buvo kritikuojama dėl akivaizdžių paramos rizikos grupių vaikams trūkumų, mokytojai skundėsi sulaukiantys labai prastos reakcijos ir paramos vaikų apsaugos klausimais. Tyrimas nustatė, kad daugelis už šią sritį atsakingų mokyklų darbuotojų per pastaruosius ketverius metus buvo nedaug rengiami arba visai nerengiami šiam darbui atlikti.
SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: