Darbo keitimas: mokesčiai ir socialinis draudimas 2

2008-07-28
Darbo keitimas: mokesčiai ir socialinis draudimas

Jei keičiate darbą Airijoje (t.y. išeinate iš esamo darbo ir pradedate dirbti naujoje vietoje), reikia atlikti keletą veiksmų, susijusių su mokesčiais ir socialinio draudimo (PRSI) įmokomis. Be to, reikia žinoti svarbius dalykus apie profesines pensinio draudimo sistemas (occupational pension schemes).

Jaunų asmenų apsauga darbe

2008-07-28
Jaunų asmenų apsauga darbe

Jaunų asmenų apsaugos darbe įstatymas (Protection of Young Persons (Employment) Act 1996) yra skirtas jaunų darbuotojų Airijoje sveikatai saugoti ir užtikrinti, kad per mokslo metus atliekamas darbas nekeltų pavojaus jaunuolių išsilavinimui.

Minimalūs darbo užmokesčio tarifai Airijoje 4

2008-07-28
Minimalūs darbo užmokesčio tarifai Airijoje

Atlygio, kurį gaunate už darbą, dydis Airijoje paprastai yra Jūsų ir darbdavio susitarimo dalykas. Šios derybos paprastai vyksta, kai gaunate darbo pasiūlymą. Tačiau pagal 2000 m. Nacionalinės minimalios algos įstatymą (National Minimum Wage Act 2000) dauguma darbuotojų turi teisę į minimalią algą.

Darbo sutartis Airijoje 5

2008-07-28
Darbo sutartis Airijoje

Airijoje kiekvienas asmuo, dirbantis darbdaviui už nuolatinę algą ar atlyginimą, automatiškai turi darbo sutartį (contract of employment), nepaisant to, ar ji yra, ar nėra rašytinė. Dauguma darbuotojų dirba pagal neterminuotas (open-ended) darbo sutartis. Kitaip tariant, sutartis tęsiasi iki tol, kol darbdavys ar darbuotojas ją nutraukia. Tačiau nemažai kitų darbuotojų dirba pagal terminuotas (fixed-term) ar konkretaus tikslo (specified-purpose) darbo sutartis, kurios baigiasi tam tikru nurodytu terminu arba kai atliekama konkreti užduotis. Darbo sutartyje bus kai kurie arba visi šie elementai (nepaisant to, ar darbdavys ir darbuotojas juos apibrėžė, ar ne):

Jūsų darbo sutarties pakeitimai 2

2008-07-28
Jūsų darbo sutarties pakeitimai

Airijoje darbo sutartis gali pasikeisti dėl pasikeitusių įstatymų, tačiau kitais atvejais darbdavys ir darbuotojas turi susitarti dėl pakeitimų. Nė viena šalis negali vienašališkai nuspręsti pakeisti sutarties. Šis tiek darbdavio, tiek darbuotojo sutikimo keičiant darbo sutarties sąlygas reikalavimas kyla iš sutarčių teisės.

Įdarbinimo leidimus turinčių asmenų sutuoktinių ir išlaikytinių darbo leidimai

2008-07-28
Įdarbinimo leidimus turinčių asmenų sutuoktinių ir išlaikytinių darbo leidimai

2005 m. pradžioje įsigaliojo nuostatos dėl kai kurių kategorijų darbuotojų iš Europos ekonominei erdvei nepriklausančių šalių sutuoktiniams išduodamų darbo leidimų. Jos leido lengviau įsidarbinti Europos ekonominei erdvei nepriklausančių šalių darbuotojų sutuoktiniams, kurie teisėtai gyveno šalyje.

Dubline uždaromas "Ryanair" skambučių centras

2008-07-20
Dubline uždaromas "Ryanair" skambučių centras Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nuo gegužės mėnesio planuoja uždaryti nuo 1996 metų veikusį skambinimo centrą, per kurį buvo vykdomi bilietų pardavimai telefonu. Paskelbus sprendimą, Ryanair sulaukė kritiko dėl itin dėl darbuotojų atleidimo ir išeitinių išmokų dydžio.

Už teisių pažeidimus - darbdaviams grės kalėjimas

2008-07-20
Už teisių pažeidimus - darbdaviams grės kalėjimas Darbuotojus išnaudojantys ir jų teises pažeidžiantiems darbdaviams grės kalėjimo bausmė iki trejų metų bei maksimali 250 tūkstančių eurų bauda – tai numatoma naujoje tvarkoje, kurią siūlo Airijos Vyriausybė. Įmonių, prekybos ir darbo ministras Micheális Martinas teigė, jog įstatymo pataisa dėl darbuotojų teisių turėtų pagerinti tų teisių įgyvendinimą.Įmonių, prekybos ir darbo ministras Micheális Martinas teigė, jog įstatymo pataisa dėl darbuotojų teisių turėtų pagerinti tų teisių įgyvendinimą.

Šimtai darbo vietų atsidūrė pavojuje 1

2008-07-20
Šimtai darbo vietų atsidūrė pavojuje Iki metų pabaigos vien Galway grafystėje darbo gali netekti per 600 darbuotojų. Dėl sumažėjusios alinių apyvartos barų savininkai priversti susiveržti diržus. Darbo vietas gali tekti naikinti dėl to, kad visoje šalyje esančios aludės pastaruoju metu pasiekė prastesnius rezultatus nei anksčiau. Skelbiama, kad pagrindinė sumažėjusios apyvartos priežastis – tiesioginės kovos prieš besaikį gėrimą ir vairavimą išgėrus pasekmė. Taip pat skaičiuojama, jog ir brangę gėrimai irgi sumažino svaigiųjų gėrimų suvartojimą.

Nors euras sustiprėjo, prekės iš Britanijos Airijoje vis dar kainuoja brangiau 1

2008-07-20
Nors euras sustiprėjo, prekės iš Britanijos Airijoje vis dar kainuoja brangiau Airijoje pirkėjai moka daugiau, nei mes mokame Didžiojoje Britanijoje, nepaisant stipraus euro, kuris turėtų sudaryti sąlygas nuolaidoms. Kaip parodė tyrimas, už Britanijos mažmenininkų parduodamus produktus pirkėjai Airijoje moka žymiai daugiau nei pirkėjai Didžiojoje Britanijoje. Tyrimas rodo, kad pirkėjai Airijoje nepatiria naudos iš sustiprėjusio euro, kadangi kai kurios prekės Didžiosios Britanijos mažmenininkų parduotuvėse Airijoje kainuoja iki 60 procentų brangiau.
SOLVIT - pagalba užsienio Lietuviams NEMOKAMAI!

Mes FaceBook'e: